Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez anorexia is lehet?

Ez anorexia is lehet?

Figyelt kérdés
163 cm vagyok 40-41 kg. Én nem látom magam olyan vészesen soványnak de a bmi azt írta mindenhol,hogy kórosan sovány vagyok. Ha eszek 3 falat után megtelek és nem tudok többet legyűrni. Nagyon ritkán tudok megenni egy tál főételt. Mindjárt megyek pszihiátriára de nagyon félek oda menni:(

#anorexia #soványság #Ez anorexia
2021. nov. 7. 10:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

"Igazából mindennap megmérem a súlyom, és ha hízok akkor nem nagyon akarok enni. Ha így van akkor kb csak egy étkezést folytatok egy nap."


Pszichológus sem kell ide, igen, anorexiás vagy. Szívesen.

2021. nov. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
11 köszönöm a válaszod :p
2021. nov. 7. 20:30
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, így már nyilvánvalóan anorexia.

Van valami az életben, amit igazán szeretsz, amire vágysz? Pl. valami hobbi, barátok? Szeretnél családot, karriert? Vagy bármi más célod van? Ha nincs, akkor se keseredj el, később találod meg esetleg.

Lényeg, hogy gondolj valamire vagy valakire amit/akit igazán szeretsz. Vagy valami csodálatosra, ami várhat rád a jövőben. Ezekért a dolgokért vagy szeretteidért kell kicsit többet enni, egészségesen élni, egészségessé válni, és megőrizni az egészséget. Az anorexia vége sajnos betegség, szenvedés, akár halál is lehet. Válaszd az életet! Válaszd a boldogságot, még ha egyelőre nem is látszik. Annyi szép dolog vár még rád!

2021. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13

Végre egy kedvesebb válasz! Köszönöm szèpen ez nagyon nagyon jól esett és próbálkozom:)

2021. nov. 8. 07:58
 15/15 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Őszintén mondom és tapasztalatból. Pontosan ilyen súllyal és magassággal 10 kg fogyás után még mindig kövérnek láttam magam, elkeseredetten tovább akartam fogyni. De akkor szerelmes lettem. Ugyan csak plátói szerelem volt, teljesen esélytelen a beteljesülésre, viszont a hatására hirtelen elkezdtem látni, hogy vékony vagyok. Hozzáteszem, hogy éppen párkapcsolatban voltam, de az kevés lett volna hozzá, hogy megmentsen. Nagy céljaim voltak, amiket talán pont amiatt nem értem el, mert életem egyik legfontosabb időszakában, amikor a céljaimért kellett volna tennem, anorexiás voltam. Viszont azóta annyi csodálatos dolog történt velem, jelenleg is van egy igazi csoda az életemben, ami nagyon boldoggá tesz, amit el sem tudtam volna képzelni korábban. Ezt mind elvesztettem volna, ha 21 évesen meghaltam volna anorexiában. Vagy ha öngyilkos lettem volna, amikor egy átmeneti pajzsmirigy alulműködés miatt meghíztam 55 kg-ra. Szerencsére elmúlt, visszafogytam 47-48 kg-ra, ami már éppen sovány kategória. Hosszú évek óta ezt tartom. Nem mondom, hogy vékonynak látnám, de el tudom fogadni. És ami nagyon fontos, ezzel a súllyal egészséges vagyok, annyit ehetek, amennyi jól esik, és boldog lehetek, élek, csodálhatom a természet szépségét, a művészeteket, vannak barátaim, vannak új céljaim.

Kívánom, hogy megtaláld, amiért érdemes élni, enni és egészségesnek lenni!

Igazából te tudsz segíteni magadon.

2021. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!