Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes antidepresszánst...

Bendzsi78 kérdése:

Érdemes antidepresszánst váltanom? Ugyanitt megbízható pszichiátert keresek Budapesten!

Figyelt kérdés

Fél éve kezdődött a kálváriám.. Csúnya szakítás 7 év után, 7 év egy nárcisztikus személlyel.. Aztán az addigi felhalmozott szorongás bedurvult.

Derealizáció, megőrüléstől való félelem stb!

Kezdtem pszichoterápiával.. Sajnos sikertelenül.. Próbálkoztam sporttal, pozitív gondolatokkal való öngyógyítással, sajnos nem ment.

A pszichiáterem ajánlotta a néha benzo szedését de ettől elhatárolódtam a hozzászokástól való félelem miatt.

Spitominnal(buspirton szorongás oldó) próbálkoztam utánna, 2 napig tudtam szedni hallucináció, kényszergondolatok szédülés minden volt tőle! Rettegtem utána, 2 hónapig megint volt a gyógyszermentes időszak pszichoterápiával spékelve de feladtam és tovább mentünk az orvosommal, felírta a sertralin(50mg-t plusz 3*25mg frontin míg jobban leszek), 1 hónap teljes káosz után kezdett hatni. A derealizációs szorongásaim eltüntek, 75 mg-ra emeltük az adagot.

Most tartok a 3. hónapnál.. Az alvásomat elrontotta ha stresszesebb napjaim vannak éberen alszok a Rem szakaszom órákra hosszabbodik.. Valamint kényszergondolatok gyötörnek( halálfélelem, anyukámék halálától való félelem..) Ezek is gyengülnek ha nincs stressz a környezetembe..

Járok terápiára is természetesen!

A dokim ezekre annyit mondott, hogy "Meg mit tudok tenni?!

Szerintetek érdemes még várnom a gyógyszerrel vagy keressek másik dokit...



2021. nov. 7. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne mergeket vegyél se a klinikát keresd . Ezek nem használnak , több mundent be kelk vetni . Alternatív mozgás organikus kivonatok tréningek életmódváltás , tudatos ego fejlesztés . Itt a Tranzakvió slalizis a kulcs, nézd meg Végh Jozseffel Gyárfás Dorka interjút . Eric Berne Sordkönyv Emberi játsszmák könyveit ....
2021. nov. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint akkor a sertralin használ csak nem jöttél tőle teljesen rendbe? Vagy mi a problèma? Kicsit zavaros. Újabb orvoshoz mehetsz, de a szóba jöhető gyógyszerek száma azért elég véges. Másik SSRI-re lehet jobban reagálnál, de az is lehet, hogy rosszabbul lennél. Teljesen lutri. Sajnos egy következő orvos sem fog tudni csodát tenni, maximum felírni egy másik szert annak reményében, hogy az jobb lesz. De ha érezhetően csökkentette a szorongásodat akkor lehet, hogy a mostanit kéne inkább emelni (sertralinból 200mg a maximum). Meg ugye azt is számításba kell venned, hogy pusztán a gyógyszertől azért teljes tünetmentesség ritkán várható.
2021. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze csinálom mellette a pszichoterápiát is! A "se kép se hang", mindentől szorongás megszűnt. Viszont a gyógyszer óta rossz az alvásom.. Valamint ezek a kényszergondolatok azóta vannak mióta szedem! Előtte halálfélelmem meg ilyen butaságok nem voltak.. Az lenne a kérdés ezek emeléssel kopnának vagy a gyógyszerváltáson gondoloztam még igen!

Köszönöm a választ amúgy!

2021. nov. 7. 23:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos senki nem tudja előre megmondani.
2021. nov. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak újabb gyógyszerek is a sertralinon kívül. Ilyen, és egyes vélemények szerint a legjobb és legkevesebb mellékhatással bír az escitalopram vegyület. Az eredeti gyógyszer a Cipralex, de vannak már generikumok is (ezek ugyanazt a hatóanyagot tartalmazzák, mint a Cipralex), pl. Scippa, Escitil, Escitalopram Sandoz vagy Escitalopram Teva. Esetleg érdemes megkérdezni a pszichiátert, hogy javasolná-e a váltást.
2021. nov. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól mert újabb nem jobb, ez nem érv egy antidepresszáns esetèn.
2021. nov. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!