Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok mennyire...

A pszichológusok mennyire megbízhatóak? Érdekli őket mi van velem, vagy csak a pénz miatt csinálják? Nem nagyon beszéltem még pszichológussal...

Figyelt kérdés

2021. ápr. 1. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Ez egy munka. Termeszetesen nem erdekled oket, a penzert csinaljak. Ezt jobb elfogadni. Aki mast allit, az hazudik, hogy jobban erezd magad.


A karrier elejen elkepzelheto, hogy valoban erdekled oket, de par honap utan ez megvaltozik.

2021. ápr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó pszichológust az érdekel, hogy sikerüljön a személyiséged olyan irányba terelni, hogy később önállóan is megálld a helyed a világban. Pl. döntések meghozatala, önérvényesítés. Ha ilyen célokat ki tudtok tűzni, illetve sikerül is őket megvalósítani, akkor lehet, te is hosszabb távon veszed majd igénybe a segítségét, ami neki is jó, hiszen ebből él, ezen kívül neki ez a segítő szakma a hivatása, nem véletlenül tanult annyit, tehát nyilván érdekli is, amit csinál.


Válassz olyat, aki képről, bemutatkozás alapján szimpatikus, aztán meglátod, valóban rád tud-e hangolódni, ahogy kell.

2021. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ideális esetben egy szakembernek öröme telik a munkájában amellett, hogy pénzt keres vele (enélkül szerintem nem is lehet igazán magas színvonalon dolgozni). Tehát sikerélménye lesz, ha tud segíteni valakin, de ez nem jelenti azt, hogy személyesen kötődne hozzád. Remélem érted a különbséget.
2021. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden kliense érdekelnè nap mint nap, akkor ő lenne a legsúlyosabb eset.
2021. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt (is) kell önismeret és szupervizió, #4.
2021. ápr. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3-assal ertek egyet, nemi kiegeszitessel. Amikor velem foglalkozik, azt erzem, hogy erdekli, mi van velem. Es ugy erzem, hogy van valami terve arra, hogy az adott alkalmon mit fogunk csinalni (felkeszul) - aztan vagy ugy lesz, vagy nem, attol fuggoen, hogy mivel erkezem :) Azt nem hiszem, hogy azon az 50 percen kivul tobbet foglalkozna velem. Talan egy eset volt, ami ezt megcafolta. Egyik alkalommal furan ert veget a beszelgetesunk, ugy ereztem, hogy nagyon megbantott. Fel is merult, hogy nem megyek vissza tobbet. Aztan par nap mulva mar maskepp lattam az esetet, es mentem kovetkezo alkalommal is. Rogton azzal kezdte, hogy erezte, hogy valami nem volt oke elozo heten, es magan is es a helyzeten is sokat gondolkozott. Ekkor tehat nehezebben “rakott fel a polcra”. Ez szerintem csak egy kiveteles alkalom volt. Inkabb az a jellemzo, hogy ott es akkor van velem maximalis figyelemmel. Ezt mindig erzem.
2021. ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akinek ez a hivatása, nem csak a munkája, azt érdekli, hogy mi van veled. Elsősorban mint ügyféllel, tudtál-e haladni, célt ér-e az együttműködésetek.


Bár én nem pszichológus vagyok, más területeken segítek, de engem is foglalkoztat az ügyfeleim hogyléte. Nem érzelmi szinten, hanem olyan formában, hogy tudtam-e nekik segíteni, előreléptek-e az életükben, hogyan tudunk tovább haladni a későbbiekben.

2021. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!