Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitol van? Ocd vagy skizofr...

Róbert dávid kérdése:

Ez mitol van? Ocd vagy skizofrenia?

Figyelt kérdés
Az a bajom hogy hogy azt hiszem itt lakik egy általános iskolai tarsam es mikor kimegyek a haz kapujan azt latom hogy bertók Ildikó pedig megcsak megse nézem mar megneztem szólt anyukam gondoknak hogy nem lakik itt semmilyen bertók Ildikó nekem meg megvan a tünet. Meg jön a gondolat vagy hang ez nemtudom es igy elrangtatom a fejemet. Feszültséget és szorongás t okoz. De van amikor letudok menni 30 percet sétálni és nem képzelek ilyet. Altalaban reggel

2021. nov. 8. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

Először is az OCD kényszerbetegség azaz kényszeresen csinálsz dolgokat és úgy érzed hogy kell csinálnod pl: Percenként kezet mosol,megigazítgatsz dolgokat ilyesmi.

Szóval semmi köze nincs hozzád a kérdésed alapján(És a skizofréniához sem mivel mindkettő nehezen kezelhető komoly mentális betegség.)

Az lehet a háttérben hogy valami akár tudat alatt is ahhoz az emberhez köt.

Akár valamilyen emlék vele kapcsolatban váltja ki ezt.

És ha nagyon intenzíven tapasztalod ezeket a hallucinációkat valami még lehet a háttérben.

Én mondjuk pusztán attól hogy nem alszok eleget szoktam látni dolgokat.

Összefoglalva azt javaslom hogy nézz vissza a múltba és próbálj találni valamit a volt osztálytársaddal kapcsolatban ami érdekes.

2021. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
paranoid skizofréniával diagnosztizálnak
2021. nov. 8. 18:59
 3/5 A kérdező kommentje:
hülyeségeket írsz
2021. nov. 8. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt leírhattad volna mondjuk mert nem tudtam ennyiből kitalálni.

De akkor ebből ered ez a dolog.

2021. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már többször leírtuk, hogy paranoid skizofréniával lettél diagnosztizálva és ez okozza az összes tünetedet. Ha valamelyik súlyosbodik, akkor keresd fel a pszichiáteredet.
2021. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!