Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoiás lennék?

Paranoiás lennék?

Figyelt kérdés
Nemrég utazáson voltam, és átszállásos volt az út. Totál bepànikoltam, hetekig nem aludtam, és minden apró részletre (amik már lassan irracionálisak voltak - például elveszek egy országban) megoldásokon gondolkodtam. Mikor nem jött meg (úgy, hogy nem volt szó terhessegrol) már beleképzeltem irreális dolgokat, hogy tuti terhes vagyok, és biztos az óvszeren mikrolyuk volt stb. Ezek mellett szorongok, OCD-m van, kényszerbetegségek (visszalépek, megtapogatom a széket magam után miután felálltam, számolok magamban, nem tudom kontrollálni a rossz gondolataimat). Keressek fel pszichiátert? Mi okozhatja ezeket a tüneteket?

2021. okt. 29. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, keress fel egy pszichiátert... OCD miatt alapból szakemberhez kellett volna fordulni, mert magától nem fog elmúlni.
2021. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És akkor ez szerintetek paranoia?
2021. okt. 29. 22:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez OCD. Keress fel egy pszichiátert.
2021. okt. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első: az OCD a pszichiátertől sem fog elmúlni, maximum "megnyugtatja" az ember a vele való beszélgetés és a tanácsok... A gyógyszerekről meg annyit, hogy butító készítményeket írnak fel, ami ellazítja az agyat, a gondolkodást, ezáltal nem jönnek annyira a kényszeres gondolatok. Ezzel az a baj, hogy egy idő után semmilyen gondolatok nem jönnek. Kiskorom óta kényszerbeteg vagyok, szóval sajnos tudom, hogy miről beszélek. Rajtam egyedül a személyiségem segített és a céltudatosság, hogy felül kell kerekednem, még ha a padlón fetrengve zokogok is a nehézsége miatt.
2021. nov. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!