Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha alapból mentális beteg és...

Ha alapból mentális beteg és szuicid hajlamú vagyok akkor hiba volt hasonló emberekről szóló könyvet elolvasnom?

Figyelt kérdés

Annyira érdekelt úgyhogy beszereztem és elolvastam de úgy érzem kár volt és nem volt rám jó hatással. Nekem is csomó mentális bajom van , asperger, kényszerbetegség, depresszió plusz mellé egy nagyon romboló szar bonyolult csalàdi meg kapcsolati háttér.

Tudtam miről fog szólni az a könyv meg aztis hogy mi lesz a vége mivel ismerem az alap sztorit de valahogy még természetesebbek lettek az önellenes gondolatok mióta olvastam. Kb így tudnám megfogalmazni.


Hiba volt és máskor már ne olvassak ilyesmit?


25/n

Szilvi



2021. nov. 9. 09:01
A kérdező szavazást indított:
Igen hiba volt
Nem volt hiba
12 szavazat
 1/3 anonim válasza:

Én nem szavazok, mert szerintem ez egy komplexebb téma egy igennél/nemnél, viszont nekem sem épp a legjobb a mentális egészségem (vagy legalábbis elég intenzíven változó). Pont ezért megpróbálom az olyan témákat kerülni, ami számomra erősen felkavaróak, afféle triggerek, amikről tudom, hogy nem tennének jót, ha túlságosan belemerülnék. Aztán ha van olyan könyv/film/akármilyen tartalom, ami érdekel, és tanulságosnak tűnik, vagy olyasminek, amiből akár tudok tanulni, akkor azt félreteszem jobb pillanataimra - mert bár akkor is meg fog érinteni, és akár rossz érzéseket kiváltani belőlem, nagyobb az esélye, hogy helyre tudom tenni magamban és nem leragadni rajta, vagy esetleg belekerülni egy negatív spirálba tőle. Mindenki maga ismeri a saját maga határait. Ha vannak számodra is olyan témák, amik kikészítenek, esetleg rombolják a mentális jólétedet, inkább próbálj távol maradni tőlük, és olyan könyveket keresni, amik nem hoznak elő öndestruktív gondolatokat / rosszabbítják az állapotodat.

Remélem, tudsz segítséget kérni & kapni, és nem vagy egyedül! Minden jót kívánok így ismeretlenül is.

2021. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én több bipoláris könyvet olvastam. Semmi rosszat nem váltott ki belőlem, pedig én is az vagyok.
2021. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha rossz hatással volt rád, akkor valószínűleg nem, de ne aggódd túl, néhány könyv nem a világ vége :D
2022. jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!