Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha transznemű vagyok (nőnek...

Ha transznemű vagyok (nőnek érzem magam), mik a lépései, hogy elkezdjem a nemváltást?

Figyelt kérdés

Remélem jó témakörbe írtam ki a kérdést, ha nem, elnézést. Röviden gyerekkorom óra nőnek érzem magam, visont bármilyen ilyenféle gondolat el lett nyomva bennem a szüleim által. Ez azóta lappang bennem, viszont a tinédzser és kora felnőtt koromat végigkísérte. Úgy voltam vele, hogy biztos nem gondolom komolyan, majd kinövöm, vagy majd a munkában, baráti társaságban, szabadidőben megtalálom a boldogságot.

Jelenleg jó munkahelyem van, szeretek dolgozni, vannak barátaim, tartalmasan élem az életemet, mégis egyre mélyebb depresszióba és öngyűlöletbe süllyedtem. Gyakorlatilag az elmúlt hónapban nem volt olyan nap, amikor ne süllyedtem volna magamba és sírásba törtem volna ki. Egyszerűen nem bírom elviselni, hogy nem az vagyok aki, nem tudom mindennapjaimat nőként élni. És ebben már semmi sem tud kárpótolni, hiába vagyok ettől eltekintve sikeres ember, mind szakmailag, mind barátok terén.


El szeretném kezdeni a nemem megváltoztatását, ennek mi az első lépése? Jól gondolom, hogy pszichológustól/orvostól szakvéleményt kell szerezni arról, hogy tényleg fenáll a transzneműség? Pontosabb tud valaki információt nyújtani, akár itt leírva, akár linkként? Köszönök minden segítséget.



2019. júl. 22. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Háziorvos, aki átutal megfelelö szakterületekre
2019. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


A fenti linken a #3-as válaszoló nagyon korrekten leírta a dolgokat, de ha még vannak kérdéseid, ezeket tudom ajánlani:

Facebookos csoport: Transz zóna (transznemű) Ez a linkjük: [link]


Sok hasznos infót, és segítséget nyújthatnak számodra.

Plusz létezik a Transz vanilla egyesület:


[link]

Itt is sok hasznos infót lelhetsz.


Sok sikert, és szép napot! :)

2019. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
92%

A lépések, sorrendben:


1. Klinikai szakpszichiátertől szakvélemény, amely tartalmazza az F64(.00) transzszexualitás diagnózist.

2. Klinikai szakpszichológustól szakvélemény (kérni fogja a pszichiáterit, vidd magaddal!!), amely tartalmazza az F64(.00) transzszexualitás diagnózist.

3. Urológusi vizsgálatról papír, amely igazolja, hogy (és ennek a mondatnak szerepelnie kell): "A nemi átalakító műtétnek orvosszakmai szempontból ellenjavallata nincs."

4. Írj egy kérvényt (amelynek szövegezésében segítségért fordulj a Háttér társasághoz vagy a Transvanilla Transznemű Egyesülethez) a Budapest Főváros Kormányhivatala Anyakönyvi Főosztályához, amelyben kérvényezed a neved és a nemed hivatalos átvezetését. Csatold hozzá az előző 3 lépésben megszerzett orvosi dokumentációd!

!! Magyarországon a név- és nemváltoztatási kérelmek feldolgozását a GDPR-ra hivatkozva az EMMI 2018.05.25. napjával "ideiglenesen felfüggesztette", amelyről további fejleményt azóta sem közöltek.

5. Pozitív elbírálás esetén kapni fogsz egy válaszlevelet, miszerint az adatok átírása céljából az EMMI megküldte a szakvéleményének hiteles másolatát a születési helyed szerint illetékes megyeszékhely anyakönyv-vezetőjéhez. Ennek átfutási ideje 3-10 nap.

6. Amennyiben az átvezetés megtörtént, úgy bármely anyakönyvi hivatalban kérvényezheted az új nevedre és nemedre szóló anyakönyvi kivonat kiállítását.

7. Az új adatoknak megfelelően az összes személyi azonosító okmányod újbóli kiállítását kérvényezned kell az új anyakönyvi kivonattal a kezedben, annak átvételétől számított 7 napon belül.

8. Természetesen az összes eddig megszerzett bizonyítványod is át kell iratnod az új nevedre, ennek folyamata egy külön tortúra...

9. Hormonkezelést TB támogatottan csak a neved átírása után tudsz feliratni, de magánúton (nem lesz olcsó!!) el tudod kezdeni előtte is.

Minden mást már erre tudsz majd felépíteni.

Ha további kérdésed van, írj nyugodtan.

Üdv, egy transz lány.

2019. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Most komolyan, ki és miért pontozza le a tökéletesen korrekt válaszadókat? Egy transz lánynál, aki végigcsinálta a folyamatot, ami felől a Kérdező érdeklődik, mégis ki tudná jobban??
2019. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
65%
Erre lepontozzák aki megkérdőjelezi hogy miért pontozzák le a kérdésre szerintem tökéletesen választ adó leírást XD mindazonáltal én is kíváncsi lennék, hogy mi volt a nem hasznos abban amit felvázoltam. Ha esetleg valami nem lenne egyértelmű, vagy elégséges info, szívesen pontosítom....#3 voltam.
2019. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Van jópár idióta, aki mindenkit lepontoz, mert neki ez az egyetlen öröme. Igazán ezért sem érdemes a ponttoal foglalkozni, de tudom, ennek ellenére is bosszantó!

Ezért minden válaszolót most felpontoztam, hogy ellensúlyottam a lepontozást.

2019. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 harminezer oxigén ***** válasza:
81%

Sziasztok!


A linkelt kérdés 3. válaszolója vagyok. Annyival egészíteném ki az ottani válaszomat illetve az itteni 3. válaszoló válaszát hogy a pszichiáter szakorvos és a klinikai szakpszichológus szakvéleményének az F64.00 diagnózis kód mellett, tartalmaznia kell a "nem és névváltoztatás engedélyezésének javaslatát". Az én esetemben a pszichiáter legalábbis ezt közölte és így is állította ki a szakvéleményt.


Valamint a klinikai szakpszichológusnak szerepelnie kell az ÁEEK (állami egészségügyi ellátó központ) jegyzékében [link]


Üdv

Niki

2019. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!