Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhetnék meg a...

Hogyan küzdhetnék meg a transzneműséggel?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és fiúnak gondolom magam annak ellenére, hogy a bilológiai nemem lány.

Nem szeretném átműtetni magam és életem végéig hormonokkal lőni magam.

Hogyan lehet ez elviselhetőbb?



2019. jún. 25. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Legyél leszbikus!
2019. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
97%

Ajánlom a pszichológust, vagy más szakembert, különösen olyat, aki ehhez hasonló területekre szakosodott. Ez nem egy mentális betegség egyébként, és sokat tudna segíteni abban, hogy be lásd, transzneműként is teljes, és méltóságteljes életet tudsz, és fogsz is élni.:)

Nem kell kapkodnod, nem kell azonnal az átműttetésre és hormonkezelésre gondolni, teljesen normális az, hogy ha most ezt még reménytelennek érzed, az elutasítástól sajnos nem könnyű az út a teljes elfogadásig, önmagad szeretetéhez. De nem lehetetlen. És persze, akkor sem lesz kötelező az átműttetés. Ez csakis kizárólag a te döntésed.

Kívánom, hogy boldog legyél.

2019. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Ne transzneműségként gondolj erre, hiszen manapság erről rögtön arra asszociálsz akarva akaratlanul, hogy "rossz testbe születtem".

Ez nincs így, a tested tökéletes, nem lehet rossz testbe születni. Az ok, amiért rossznak érzed a tested az egy nemi diszforia nevű dolog miatt van, amivel lehet mit kezdeni, mint a diszforia minden más fajtájával is.

Nem vagy reménytelen eset, nem kell, hogy ki tudja milyen hosszú távú mellékhatásokat okozó hormonokat nyomj magadba, és pláne nem kell felszabdaltatnod magad ahhoz, hogy jobban legyél és teljes életet tudj élni. Az ellenkezőjét állítani veszélyes, és nem igaz.

Keress fel egy pszichológust, és mondd el neki azt, amit itt leírtál. Egy normalis szakember tud segíteni, és NEM fog egyből kés alá küldeni.

2019. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Meditálj,hogy rágyere ki vagy valójában!
2019. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19%
Szeresd magad olyannak, amilyen vagy. A műtétek..stb, csak külsőségek, a hormonkezelések meg akár egészségügyi kockázattal is járhatnak. Ha nagyon zavar, mit szólnak mások, hordhatsz unisex ruhákat. Szerintem a kezelések miatt nem leszel jobban férfi, azok csak külsőségek, és több embernél láttam, hogy nem is sültek el jól.
2020. nov. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!