Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alig van pszichológus Budapest...

Alig van pszichológus Budapesten személyiségzavarokra specializálódva?

Figyelt kérdés
Hazaköltöztem és egy ideje keresgélek pszichologust, de alig pár darabnál láttam megemlítve hogy személyiségzavarokkal is foglalkozik, ha valakinél volt neki meg semmi értékelése nem volt, stb.
2021. nov. 12. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Ezzel nem értek egyet. Szinte az összes klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta foglalkozik személyiségzavarokkal. Én is voltam már pár szakembernél, illetve a barátaim/ismerőseim is (Budapesten). A szakemberek bemutatkozásánál ez nincs igazán kiemelve, hiszen az emberek 99%-a nem úgy megy oda, hogy pontosan tudja mi a baja. A személyiségzavarokat csak több terápiás alkalom után lehet diagnosztizálni, ez nem olyan egyértelmű, mint pl. a depresszió vagy a generalizált szorongás.

(Egy jó klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta nem is igazán ad diagnózist vagy nem a diagnózisra helyezi a hangsúlyt, mert azzal csak megbélyegzi a pácienst.)

2021. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Pszichológust nem Google-értékelések segítségével kell keresni, ennyire ne legyél már kocka.


Családi ismerősünk az ország egyik legelismertebb pszichiátere, csodálatos és elképesztően tanult, de mégis emberséges, számtalan szakmai elismeréssel. Meg 0 Google-értékeléssel a neve mellett.


Ez olyan, mint a vízszerelők, ha hirdetniük kell magukat, már tudod, hogy rég rosszak.

2021. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
5 ev pszichologia szak utan legfeljebb eletvezetesi tanacsadast tarthatnak, olyan problemakorokkel, amik nem is igazan problemak, pl. idobeosztas, onbizalom. Klinikai szakpszichologus meg 4 evig tanul, nem keves penzt lapatolva a kepzesebe. Szemelyisegzavarhoz altalaban mar terapeuta kell, az meg 2-4 ev, meg tobb penz, es ido. Ha valaki ennyi mindent beletesz, ezutan nyilvan a leheto legkisebb energiabefektetessel akar a legtobbet keresni. Eleve be se vallalnak szemelyisegzavarosokat rengetegen, mert kiszamithatatlanok, nehez javulast, foleg tartos javulast elerni, meg ugye akkor mar nekik is dolgozni kene es megeroltetni magukat, nem csak cuki kisgyerekekkel rajzolni, meg mit tudom en...
2021. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Hármas válaszolóval ne foglalkozz. A válaszából látszik, hogy egyáltalán nem ért a pszichológiához és csak azért jött ide, hogy valakinek végre szidhassa a pszichológusokat.
2021. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
:DDD Hivj fel kerlek 10 szabadon valasztott pszichologust, ki vallal borderline klienst... Ha nem futoszalagon gyartanak a pszichologusokat, hanem csak kompetens, empatikus, valoban segito szandeku emberek jonnenek ki az egyetemrol, az emberek nem csalodnanak bennuk annyit, es nem kene oket szidni... :D Azert mert neked volt egy pozitiv elmenyed veluk, nem azt jelenti, hogy mindenkinek abszolut hasznara valnak, es eletvidam, tettre kesz emberkent tavoznak a terapiabol. Ha valakinek veletlen negativ tapasztalata is volt, egybol konnyebb lehurrogni, hogy nem ert hozza, mint kicsit tagabb latokorunek lenni, neadjisten meghallgatni mas velemenyet... :D Le vagyok nyugozve.
2021. nov. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igaza van a kérdezőnek, én is meglepődtem, amikor elkezdtem borderline-ra specializálódott pszichológust keresni, és alig találtam valakit. Ennél már csak az lepett meg jobban, és keserített el, hogy Budapesten összesen 2 helyet találtam csak, ahol tartanak DBT terápiát...
2021. nov. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!