Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásra (elpirul...

Szociális szorongásra (elpirulástól való félelem) milyen gyógyszer jó az SSRI-n kívül?

Figyelt kérdés

Nálam az SSRI teljesen jó erre,tünetmentessé tesz.

Viszont van kettő elviselhetetlen mellekhatása,ami a libidó teljes elvesztése,illetve a hízás.

Van esetleg más gyógyszer ami jó lenne rá,de nem okozza ezeket a mellekhatásokat?

(SNRI) is próbáltam ott is ugyan ez volt a gond,illetve ami hatástalan volt az a Mao gátlók.



2021. nov. 13. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sorstárs
2021. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Akarj elpirulni tudatosan, ha megtanulod tudatosan előidézni, akkor lehet képes leszel tudatosan blokkolni is.
2021. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szociális szorongással küzdök, ez is többek között egy tünetem, ami erősebbé teszi a szorongást. Nőként annyiból előnyöm van, hogy teszek fel alapozót és nem látszik. Egyébként szerintem srácoknál kevésbé gáz az elpirulás, rájuk ilyenkor nem úgy tekintenek, hogy zavarban vannak.
2021. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nálam a gond az,hogy az alapozó sem takar,kb ég a fejem olyan vörös szoktam lenni.

Viszont szerintem nálam,csak ez a probléma,hogy attól szorongok és pirulok el,hogy tudom,hogy elpirulok.

Ha este sötétben beszélek valakivel,ahol tudom,hogy nem látni az arcom ott semmi problémám sincs,persze lehet ott is pirulok minimálisan csak ott ugye nem zavar.

2021. nov. 13. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Néztél már tükörbe, amikor el vagy pirulva? Nekem nem is olyan gáz, erre csak ekkor jöttem rá, pedig sokan felhívták rá a figyelmem, hogy "hogy elvörösödtél" (pedig semmi olyan téma nem volt). Persze átélve, olyan, mintha paradicsom lennék és néha kb azt hiszem szívrohamot kapok. Pedig a bőröm nagyon érzékeny erre, sport után órákig piros vagyok.
2021. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es meg 5-ös vagyok.



Én már próbáltam mindenféle módszert, koffein pozitív hatással van rá (csak akkor, ha nem folyamat adagolom, mert akkor az ellenkezője van).

Igazából szeresd magad, legyen önbecsülésed. Nem is olyan félelmetesek a többiek, a te véleményed is számít, nem kevesebb a többiekétől. Ez elég nehéz, de ez az egyetlen kiút. (Legalábbis az esetemben)

2021. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki probalta Ssri helyett az 5htp-t és l triptofánt?
2021. nov. 16. 18:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is
2021. nov. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az l-triptofánt szedtem /szedek. Mellette ashwaganda, l theanint, citromfű tea rendszeresen. Nekem segített, de elhanyagoltam az a baj.
2021. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemvogyok jól én sem
2021. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!