Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szeretem a “megmentő”...

Miért szeretem a “megmentő” szerepet? Párválasztásaimban is igen gyakran szerepet játszott.. Ha külsőleg tetszik egy lány/nő, szinte várom, hogy valamilyen nehézséget segíthessek megoldani neki..

Figyelt kérdés
2021. nov. 13. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez vagyok, csak lányban.😅
2021. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az az oka, hogy több súlyos beteg élt a közvetlen családomban, aki abban nő fel, hogy ápolni kell hozzátartozót évekig, az ilyenné alakul.
2021. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha ez ilyen visszatero minta, lehet erdemes lenne atbeszelni pszichologussal es o tud segiteni, hogy mi az oka es mi a megoldasa ennek.
2021. nov. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű alkoholista / személyiségzavaros / ápolandó beteg legalább az egyik szülőd, felnőttként kellett működnöd gyerekként, segítve a szülőt.
2021. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4, mondjuk ezzel beletaláltál..
2021. nov. 13. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanultad meg, hogy a te feladatod a család fennmaradásának segítése.
2021. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4 számból vetted ki a szót, well said👏

Az is lehet, hogy a szüleid sokat veszekedtek és neked kellett megoldani a helyzetet.

A lényeg, hogy gyerekkorodban valamiért felnőtt szerepbe kellett helyezned magad, és a kapcsolatodban ugyanazt az élményt keresed, mint amit gyerekkorodban átéltél. Az ember természeténél fogva keresi az ismerős szituációkat, ebben érzi magát biztonságban.

2022. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!