Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Frontinnak vannak mellékhatá...

A Frontinnak vannak mellékhatásai?

Figyelt kérdés

Felírta nekem a dokim a Frontint,de ezelőtt mèg sohasem szedtem.Ha beveszem először lehetnek mellékhatásai?

Szédülés,álmosság pl...


2021. nov. 16. 06:15
 1/7 A kérdező kommentje:

0.25-öst kaptam.Ezt elfelejtettem írni.

Ennek a felével érdemes kezdeni?

2021. nov. 16. 06:17
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Én sose szednék ilyet.

Mert olvasgass és rájössz hogy milyen bajokat okoz és milyen nehéz abba hagyni.

Általában pedig nem gyógyít meg semmit vsak elfedi a bajokat.

2021. nov. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném folyamatosan szedni csak sajnos vannak olyan helyzetek amik nálam pánikot váltanak ki.Emiatt gondoltam,hogy beveszek egy felet ,hogy nehogy baj legyen.
2021. nov. 16. 07:13
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
0.25-bol ket egeszet vegyel be, az talan hat valamit… fél szem? vicc
2021. nov. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Hát a 0.25-ös valóban elég gyenge, súlyos mellékhatásai nem hinném, hogy lennének. Amúgy hosszú távon okozhat memóriaromlást, aluszékonyságot, figyelemzavart. Mivel én szedem 4 éve, kezdenek jelentkezni ezek, viszont én 1 mg-ot szedek, ami azért jóval nagyobb dózis, mint a tiéd.
2021. nov. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Engem elnyomott, álmosított.

Ennyi volt az összes hatása. Barátnőmnek jó.

És ég lehet érezni 25öt is, de nekiállhatsz féllel.


En azt nem értem, aki nem alszik egész nap 0.5 meg több mellett és bírja, , csak épp nyugidt

Most egy kissé sokkos dolog miatt mást kértem, annál éreztem hogy nem szorít mellkasom. El is nyomott, de mégsem annyira.

2021. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van a dobozban egy nagy papír, az a neve, hogy betegtájékoztató. Ott le van írva minden lehetséges mellékhatás.


Spoiler: igen, vannak mellékhatások.


4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.


A mellékhatások általában a kezelés kezdetén jelentkeznek, de a későbbiek folyamán vagy az adag csökkentésekor többnyire fokozatosan megszűnnek.


Nagyon gyakori mellékhatások (10-ből több mint 1 beteget érinthet):


Szedáció, aluszékonyság, lehangolt lelkiállapot (depresszió), imbolygó járás, memóriakárosodás, beszédzavar, szédülés, fejfájás, székrekedés, szájszárazság, kimerültség, ingerlékenység.


Gyakori mellékhatások (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):


Étvágycsökkenés, zavart állapot, tájékozódási képesség zavara, megváltozott libidó, álmatlanság, szorongás, idegesség, egyensúlyzavar, koordinációs zavarok, figyelemzavar, kóros álmosság, illetve kórosan mély alvás (hiperszomnia), levertség, remegés, homályos látás, émelygés, bőrgyulladás, szexuális zavarok, testtömeg-növekedés, testtömegcsökkenés.


Nem gyakori mellékhatások (100-ból legfeljebb 1 beteget érinthet):


Feledékenység, izomgyengeség, kóros mértékű felfokozott állapot (mánia), nem létező dolgok észlelése (hallucináció), düh, nyugtalanság, gyógyszerfüggőség, vizelet-visszatartási zavarok, menstruációs zavarok, gyógyszerelvonási szindróma.


Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a rendelkezésre álló adatokból a gyakoriság nem állapítható meg):


Autonóm (az akaratlan működéseket szabályozó) idegrendszeri zavarok, megnövekedett prolaktinszint, emelkedett hangulat (hipománia), agresszió, ellenséges magatartás, rendellenes gondolkodás, túlzott pszichomotoros aktivitás, gyógyszerabúzus, akaratlan izom összehúzódások (disztónia), emésztőrendszeri betegségek, kóros májműködés, sárgaság, májgyulladás (hepatitisz), vizeletürítési zavarok, duzzanat az arcon és a végtagokban, a bőr alatti szövetek gyorsan kialakuló duzzanata (angioödéma), fényérzékenység, szembelnyomás fokozódás.


A gyógyszer szedése (még a javasolt adagolás mellett is) fizikai függőség kialakulását eredményezheti.


forrás: [link]

2021. nov. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!