Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítesz pszichológust keresni...

Segítesz pszichológust keresni, választani?

Figyelt kérdés

Régóta érlelődik bennem az elhatározás, hogy szakemberhez forduljak, de csak most kezdtem el megbékélni a gondolattal és rászánni magam az első lépésre. Viszont még sosem voltam pszichológusnál, nem tudom miket kellene figyelembe vennem, mi lenne fontos stb. és alapvetően nehezen is hozok meg ilyen döntéseket. Ami fontos az az, hogy az anyagi lehetőségeim korlátozottak, így leginkább csak ingyenes vagy olcsó (bár ilyen nem hiszem hogy van, tehát mindenképpen 10 ezer forint alatt, ez a maximum) megoldás jöhet szóba.

Ha jól tudom a kórházakban (Dombóváron élek) van ingyenesen igénybe vehető szakrendelés, ahol a pszichiáterek mellett pszichológus is van. Bár erről nem sok információm van.

Illetve az egyetemen van ingyenes lehetőség:

[link]


2021. nov. 16. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológus választásnál egyedül a szimpátiát kell figyelembe venni. Te laikus vagy, ezért nem tudod megállapítani, hogy milyen terápiára van szükséged (és nem is kell). A szakember dolga, hogy a személyiséged és a tüneteid alapján kiválassza a hozzád legjobban illő terápiát, módszereket. A sikeres terápia alapja a kölcsönös szimpátia és bizalom. Neked arra kell figyelned, hogy ha ezeket nem érzed az adott pszichológus felé, akkor keress másik szakembert.


Általában klinikai szakpszichológusra vagy pszichoterapeutára van szükség, mivel csak ők foglalkozhatnak mentális zavarokkal. Erősen kétlem, hogy 10.000 Ft alatt találsz valakit, mivel általában 12.000-15.000 Ft körül mozogok az áruk.


Jól tudod, a kórházakban ingyenesen és beutaló nélkül igénybe vehető a pszichiátriai szakrendelés. Pszichológus is van, de oda csak a pszichiáter tud tovább küldeni, ezért először nála van egy "állapotfelmérés".

A közeledben még ezt az ingyenes lehetőséget találtam, mentálhigiénés tanácsadás címszó alatt: [link] (itt klinikai szakpszichológus is dolgozik)


Az egyetemen mindenképp vedd igénybe az ingyenes lehetőséget! Láttam, hogy vannak klinikai szakpszichológusok is. Valamelyikűkhöz próbálj meg időpontot foglalni, és neki felteheted az összes kérdésedet is. Segíthet abban, hogy további terápiára szakpszichológushoz kellene fordulnod, vagy elég a "sima" pszichológus is.

2021. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Általában klinikai szakpszichológusra vagy pszichoterapeutára van szükség, mivel csak ők foglalkozhatnak mentális zavarokkal"


Ez teljesen igaz de hw nincs mentalis zavar akkor egyaltalan nem kitetel a klinikussag.


Pszichologudkereso honlapon is nezelodhetsz kerdezo

2021. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2# Ez igaz, én a mentális zavarokra gondoltam. (1#)
2021. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!