Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódom a jövő miatt, mit...

Aggódom a jövő miatt, mit tegyek? Hogy engedjem ezt el?

Figyelt kérdés

Most leszek 19 éves, fiatal vagyok, előttem az élet. Jelenleg még nem tartok sehol, az érettségit is csak tavasszal fogom megcsinálni, de ha az meglesz, még az sem ér semmit, csak arra jó, hogy egyetemre mehessek.

Vannak céljaim és terveim, amelyeknek a megvalósításában bízok, mert reális elképzeléseim vannak és megvannak hozzá a képességeim és a motivációm is, én nem ilyen szempontból aggódok a jövőm miatt, hanem én úgy összességében az egész emberiség, a Föld jövője miatt aggódom, hogy mi lesz ebben a világban? Szerintem undorító, mocskos világban élünk, ez már a covid előtt is megfogalmazódott bennem, de amióta ez az egész cirkusz van, így még jobban bebizonyosodott, elegem van már az egészből, egyre jobban kezdem elveszíteni a reményt. Mindig azt kívánom bár előbb születtem volna vagy bár meg se születtem volna.

Szinte semmi esélyt nem látok arra, hogy ez a világ jobb lesz, szerintem rossz irányba haladunk és ennél még csak rosszabb lesz. El nem tudom képzelni mi lesz itt 10-20 év múlva és akkor még mindig fiatal leszek.

Persze vannak jó dolgok, de több a rossz. Anyám szerint negatívan gondolkodok és pesszimista vagyok, én inkább realistának mondanám magam. Arra alapozom a gondolataimat, amit látok és tapasztalok.

Attól tartok, hogy hiába vagyok én egy normális ember, hiába vannak terveim, ha majd a világban lesz valami, ami miatt semmi esélyem nem lesz és egy nyomorban fogok élni, egy nulla lesz az életem és nem leszek boldog. Most sem mondanám boldognak magam, csak élem a mindennapokat, teszem a dolgomat és ennyi.

Folyamatosan aggódok a jövő miatt, hogy mi lesz velem, mire lesz majd lehetőségem, hogyan fogok élni, mi lesz a szeretteimmel stb.

Lehet, hogy egyesek szerint ez túlzás, de én tényleg tehernek érzem azt, hogy ilyen világban kell élnem és legszívesebben azt üzenném mindenkinek, hogy ebbe a világba ne vállaljon gyereket, mert csak szenvedni fog.

(pszichológushoz járok, szorongás miatt kerestem fel eleinte)


2021. nov. 17. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Amin nem tudsz változtatni azon felesleges aggódni.

Amin tudsz változtatni - azon is felesleges aggódni.

:)

2021. nov. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jó dolog, hogy aggódsz az emberiség jövőjéért, minél több ilyen emberre van szükség, hogy jó irányba változzanak a dolgok.


De másoknak is csak akkor tudsz segíteni, ha magaddal meg vagy békülve. Ha anyagilag független vagy, van egy szakmád/karriered, ahol ha nem is az egész világra, de legalább egy kis részére hatásod van, ha tudod hogyan lehet pozitív irányba befolyásolni az embereket, stb.


A másik, és ha rád nem érvényes, ne vedd magadra, hogy a világ dologain való aggódás könnyen lehet pótcslekvés is. Könnyebb azon aggódni, amin nem tudok változtatni, mint azon, amin esetleg tudnék, de nehéz, vagy ijesztő. Azért írom egyes szám első személyben, mert én ilyen voltam egy időben (és most is néha, ha nem figyelek oda.)

2021. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Értelmes, érzékeny ember vagy, nincs semmi rendellenes. Létezik megoldás a problémádra. Én is ugyanígy voltam 20-as éveimben. Csak nekem nagyon nem jött össze jól a pályaválasztás, és utána a munkavállalás. Pokol voltak a 20-as éveim. 30 éves koromra eljutottam az öngyilkosság szélére. Ekkor jutottam egy felismerésre, a Zsoltárok könyvét olvasva. Létezik gondviselés! Az életet nem a vak véletlen irányítja azok számára, akik Istenhez fordulnak. Ez a felismerés 180 fokos fordulatot hozott az életembe. Míg azelőtt feladtam dolgokat, a negatív forgatókönyvet képzeltem magam elé nehézségek esetén. Miután felismertem a gondviselés létezését, nehézségekben is kitartóvá váltam. 31 éves fejjel kezdtem egy 2 éves másoddiplomába, és azzal ma már van munkám, jelenleg 39 vagyok.
2021. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!