Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kilátástalan a jövőm? Nem...

Kilátástalan a jövőm? Nem lesz normális nyugdíjam? Van így értelme élnem?

Figyelt kérdés

Próbálom sarktva írni a lényeget. Sajnos lelki betegségeim miatt folyamatosan késésben vagyok,későn kerültem vissza iskolapadba, későn tanultam..Ami azt jelenti 24 évesen szeretem érettségit, dolgoztam összesen 1 évet, majd egyetemre felvételiztem, hamarosan szakdolgozat jön, de nem programozásban képzelem el a jövőm, sajnos sok tantárgy mellett nem tudtam rászánni az időm sem munkára mellette (kihullottam volna), sem pedig a programozásban lévő elmélyedésben,hogy azt megérthessem, igy ezeket tantárgyakat egy kettesre tudtam abszolválni.


Közben lett egy csodaszép párom, aki mára már a menyasszonyomnak tudhatom.Igen ám, de mire dolgoznék (ha sikerül az egyetem, ha nem) 29, 30 éves lennék. Mára változtam lelkileg annyira hogy van cél,van kiért élni. De a nyugdjkorhatár jelenleg 65, valószínű lesz bővitve a kiürült államkassza miatt. De akárhogy nézzük, a dolgozott évek számában sokkal nagyobb lemaradásom van,mint akinek jobb lelki élete volt, és a ledolgozott 35 évért kb éhbér nyugdijat fogok kapni. Kilátástalannak érzek mindent, bármint kezdek, egyszerűen az évek miatt minden szempontból lemaradásom van.

Mit tudtok tanácsolni? Tényleg kisiklott az életem? Vagy nem lesznek boldog nyugdijas éveim azzal a nővel, akit szeretek? Nem akarok teher lenni, és szegénységben témferegni a balf*szságom miatt.


Köszönöm előre is..

28F



2021. szept. 14. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemsokára diplomád lesz. Teljesen mindegy, hogy programozó leszel-e, vagy sem, ezen már küzdd át magad. Diplomával lesz esélyed úgy elhelyezkedni, hogy tudjál belőle félrerakni. Vannak erre külön előtakarékossági csomagok is pl.
2021. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha Orbán marad, senkinek sem lesz normális nyugdíja. De "szerencsére" kevesen is érik el azt a kort. Az én nyugdíjamat már tíz éve lenyúlta, sok-sok sorstársaméhoz hasonlóan. Akkor mi mit szójunk?
2021. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tegyünk róla hogy ne ne ne ne

Ne ne

2021. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5eves terveket csinálj,nm kell rögtön 35evre előre gondolni.aztan bontsd le éves szintre a terveket.penzugyet jó lenne ha többen tanulnának..szóval én nm pénzbe fektetnek hanem tudasba.mar utálsz tanulni ez baj..életed végéig kell majd tanulj,csak ez később fog leesni.egy két évet akár külföldön is dolgozhattok, nyelvet tanulni is lehet. Fiatalok vagytok. Ha ennyire parazol,egy pszichológus lehet lenyugtatna mert ez kapunyitási pánik ami neked van, nagyon gyakori. Ha meg van társad akkor együtt könnyebb lesz.csak lépésről lépésre,nyugi.minden ok lesz.
2021. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egyetemi jogviszonyt beleszámítják a nyugdíjba. Főleg ha diàkmunákzol mellette.
2021. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még nálam is többet agyalsz sok mindenen. Van munkád, lehetőséged, párod. Van miért élned, most. Mi lesz holnap, 10 éve múlva vagy ha nyugdíjas vagy felesleges. Ezzel megölöd a pillanatot és magad, majd a párod is. Mondhatnám, hogy a legszebb éveket is tönkre teszed, a nyugdíj úgyis eljön. De az odébb van lehet jobb, rosszabb. De ha most jó legalább volt jó az életedben. Ettől már csak az lenne morbidabb, ha a sírhelyed idegeskednél.
2021. szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mit parázol most ezen. Ki a fene tudja mi lesz 35-40 év múlva????

Lehet felviszik 75 évre a nyugdíjkorhatárt, és majd örülni fogunk ha megéljük, de az is lehet hogy minden jobb lesz, mert normális kormány fogja vezetni kis hazánkat.

2021. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nooormalis Ember nem megy politikusnak tehát reménytelen ennek csak a pusztulás vét véget
2021. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!