Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Céltalanság, üresség érzés,...

Céltalanság, üresség érzés, értelmetlen mindennapok - Ti hogyan élnétek túl az ilyen időszakot?

Figyelt kérdés

Igyekszem nem kisregényt írni arról, hogy miért alakult így és azt is tudom, hogy vannak rosszabb helyzetek a világon, mint az enyém és örüljek, hogy nekem csak ennyi rossz jutott - valljuk be, ennek hallatán még egyetlen depressziós ember sem gyógyult ki belőle hirtelen...


Viszont belekerültem egy szerencsétlenség spirálba, aminek nem érek a legaljára, pedig folyton csak ránt befelé. Az elmúlt 1-2 hónapban annyira megtörtek a körülöttem és velem történő dolgok, hogy jelenleg ott tartok, már sem az alvás, sem az ébrenlét nem ad örömöt, eltűntek a célok, nem vonzanak a régi hobbik sem, de a mozgás is egyre kevésbé (pedig eddig olyan voltam, mint egy bespeedezett labrador). Azt érzem, a világ is afelé tart, hogy már nagyon semminek nincs értelme, mert vagy ellehetetlenítik az embert, vagy kisemmizik, meg amúgy is a csapból is az folyik, hogy mindmeghalunk'. Lassan úgy érzem, bármi, amit mondok, vagy teszek rossz, hibás, helytelen az út, de másik sincs helyette, hogy azon induljak el.


A kérdésem a következő: voltatok már hasonló helyzetben? Ha igen, a kliséként hajtogatott "hobbizz, sportolj, barátkozz" háromszögön kívül mi volt az, ami segített szebbé tenni a napjaitok? (Hobbim van, de nem motivál, továbbra is igyekszem minél többet mozogni, viszont barátaim egyáltalán nincsenek már, a bajban mindenki elpártolt mellőlem, pedig erősen szelektáltam és a minőségre mentem eddig - nem jött be.) Muszáj szakemberhez fordulnom? Vallom, hogy a megoldás kulcsa mindig önmagunkban van, csak jó mélyen elrejtve és valamely eseménynek kell kinyitnia hozzá a széfet. Hajlandó lennék fejlődni, egy időben önfejlesztési módszereket is tanulmányoztam, olvasok Csernust, hallgatok Szabó Pétert, Daubner Bélát, Bagdy Emőkét, de régen volt velük kapcsolatban "aha" élményem.


Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat és szép estét kívánok! :)



2021. nov. 17. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben kapcsold ki a negatív csatornákat, médiákat.


Én például azért töröltem magam több mint egy éve az fb-ről mert másról se szóltak a napjaim, minthogy munkahelyen beléptem, vagy otthon, és már korán reggel alig másfél óra alatt felidegesített az a sok baromság! A híradók, állami média ugyanez.


Olyan dolgokkal kell foglalkozni amik boldogítanak, akármi is az. Legyen az evés, válaszolgatás ide, vásárlás, mozizás stb.


De döntöd el minden nap, hogy mire szánod azt a 24 órát amit kapsz. Hát szánd olyasmire ami nem hangol le!

2021. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Ezt hívják depressziónak. Ez ugyanolyan betegség mint egy magas vérnyomás. Kezelni kell. A hobbi, sport, társaság ezek jó dolgok, de számottevően nem segítenek egy BETEG emberen. Ha 150-es vérnyomásod van és holnaptól kezdve 3 hónapig futsz és sportolsz, akkor is magas lesz a vérnyomásod, addig míg nem kezelik.


Bagdy Emőke, Csernus, Almási Kitti szintén jók, egy egészséges lelkületű embernek, aki hall tőlük ilyen-olyan történeteket és egy általános pszichológiai ismeretet ad, de egy BETEG emberen nem segítenek. Oda egyéni, személyre szabott kezelés és terápia szükséges.


Depressziós vagy, kezelni kell, keress fel egy klinikai szakpszichológust.

2021. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen Szabó Péter féle igazi trash szutykokat hanyagold. Csernus és Bagdy szakemberek, de ők is nagyon sokszor szakembert javasolnak. Hogy szükséged van-e rá te tudod. S ha tudod is nem biztos, hogy elmész. A megoldás kulcsában teljesen igazad van.

Láthatólag te aktívan keresed a kiutat. Nehezebb lesz, ha már nem keresed, esetleg a végső megoldást látod egyetlen megoldásnak.

2021. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Még annyit, hogy pontosan azért írtam azt amit, mert átéltem azt amit te. Én is hallgattam Almási Kittitől kezdve mindenféle "Így juss ki a depresszióból" tutorial videókig mindent, de igazán akkor lettem jobban, amikor elmentem pszichológushoz. Nem 1-ről a 2-re, de pár hónap alatt sokkal jobban lettem.

2021. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!