Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hazudjam azt magamnak,...

Hogy hazudjam azt magamnak, hogy van értelme élni, hogy van célja a létezésnek, ha nem hiszek semmiben?

Figyelt kérdés
A létezésem felesleges, és soha nem kell elszámolnom a viselkedésemmel se istennek, se az embereknek, se magamnak. Senkinek nem kell bizonyitanom. Nincs értelme a szeretetnek, de a gyűlöletnek sem, mert az érzelmek csak hazugságok, amelyek nem is tartoznak senkihez. Mi célja van annak ,hogy "beálljak a sorba" és kitanuljak egy szakmát ami nem is érdekel, aztán végig szenvedjek évtizedeket heti x-szer 8 órában, hogy utána megkeressem a pénzem és olyan dolgokra költsem, amik úgyis elfogynak vagy tönkremennek. Én nem akarok ezt az életet élni, mint az emberek többsége, hogy majd férjhez megyek és gyerekeket akarok, én attól nem leszek boldog, vagy elégedett. Én csak meg akarom érteni, hogy miért vagyok itt, de senkitől nem kapok választ. Azt hiszem nihilista vagyok, mert semmilyen istenben nem tudok hinni, és abban sem, hogy bárminek is célja lenne.

2018. dec. 8. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
" nem kell elszámolnom...se magamnak" De, magadnak el kell. " Én nem akarom ezt az életet élni...attól nem leszek boldog..." Másmilyen életet is lehet élni, nem csak közhelyeset. Találd ki, hogy milyentől lennél boldog, és élj olyan életet!
2018. dec. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Egzisztenciális depresszió. Ismerős nagyon. Én irigylem a hívőket, gondolom, te is.
2018. dec. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én írtam volna ezeket a sorokat, minden egyes betűdben megtaláltam magamat.

Létezésünk, történetünk és történelmünk apró szösszenet nem csupán az Univerzum, de a Földanya életében is. Egyre közeledik a perc, ami eltöröl minket a bolygónk felszínéről. Pillanatok sem vagyunk az Univerzum naptárában, és bolygónk életében is csak futó emlékek leszünk. A távozásunk csupán számunkra lesz váratlan, mert bolygónk nem először és nem is utoljára éli majd túl.

Hiába hiszi azt valaki, hogy csakis értünk, miattunk létezik a Világegyetem, mi vagyunk a középpontban, és mindez csakis azért jött létre, hogy mi most az eget kémleljük, és azon töprengjünk, miért is létezik minden csakis azok okból, hogy a felsőbbrendűségünket igazolja - ez nem csupán hazugság, de elképesztően nagy hazugság.

Mióta elgondolkodtam ezen az egészen, nem félek a haláltól. Mi semmik nem vagyunk. Véletlenek szerencsés együttállásának köszönhető, hogy itt lehetünk. Amikor arra gondolok vagy attól félek, nehogy halálos beteg legyek, nehogy elkövessek még egy hibát, nehogy kellemetlen helyzetbe kerüljek, ott a megnyugtató tudat, hogy egyszer mindennek és mindenkinek vége lesz és soha senki nem fog emlékezni rá. Az összes test, anyag, gondolat, érzés, emlék semmivé fog válni egyszer.

Amikor valaki egyik nap azt mondta, hogy vannak olyan dolgok, amiket meg kell tennünk (munka, elmosogatás), mert ezek a kötelességeink, akkor megkérdeztem: Miért? Ki mondja ezt? Ki találta ki, hogy vannak kötelességeink és miért követjük mindezt vakon? Miért nyugszunk bele, hogy 5 napot kell dolgoznunk, hogy aztán kettőt pihenhessünk? Azt gondolom, elég egyformán gondolkozunk.

2018. dec. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos magasabb tudattal születő emberek sorsa ez.

Az egyszerű ösztönlények nem gondolkodnak,csak élnek.Csúnyán mondva "szarják a bolygót".


Valójában tényleg semmi értelme.

Van pár szerencsés,aki tud értelmet találni benne,vagy olyan az egyénisége,hogy szereti még a legegyszerűbb dolgokat is,tud örülni a legapróbb dolgoknak.


A legnagyobb baj az,amikor nem tudsz úgy élni,ahogyan szeretnéd,mert nincs rá lehetőséged.Akkor a létezés tényleg kín.

2018. dec. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!