Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-sek van ami bevált?

OCD-sek van ami bevált?

Figyelt kérdés

Akik szintén OCD-vel küzdenek, van valami természetes szer ami bevált, gyógynövényekre gondolok, teák, vagy bármi ami még nem minősül gyógyszernek, de van valami hatása.


Félek előbb-utóbb nem úszom meg a dolgot, hogy dokihoz forduljak, akkor pedig biztos, hogy felír valamit, aminek ki tudja mellé milyen mellékhatásai lesznek, így gondoltam tennék egy próbát a természetes anyagokkal még, hátha segít.



2021. nov. 20. 04:08
1 2
 1/12 Artemovszk ***** válasza:
CES: cranial electro stimulation, neurofeedback.
2021. nov. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Próbáltad ezt az eszközt, Neked segített Artemovszk?
2021. nov. 20. 04:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ milyen fajta OCD-d van miben nyilvánul meg stb.. a gyógyszertől nem kell félned, mert sajnos ha húzza-halasztja az ember egyre nehezebb lesz kezelni. Én fél évig szenvedtem, sírtam mindennap, a szorongástól alig bírtam aludni a hülye gondolataim miatt, és elmentem dokihoz azóta olyan 60-70%-ot javult a helyzetem antidepresszánssal ami az érzelmi hullámvasutakat is csökkentette jóval. Sajnos mint az OCD-nél nagyon ritka hogy bármi természetes beválik, hidd el én is mindennel próbálkoztam, és sok sorstársunk. Érdemes egy esélyt adni a terápiának, és a gyógyszernek, ha meg jól haladsz vele el lehet hagyni is utána :) valakinél ez rövidebb távú 1-2 éven belül is rendeződik, valakinél hosszabb, de az életminőséged javulásához sajnos elengedhetetlen hogy legalább orvossal beszélj konzultálj, terápiára járj, mégha a gyógyszertől ódzkodsz is, hidd el én voltam a legszektikusabb, de már annyira ráment minden energiám erre, és annyira féltem mindentől, hogy egyszerűen muszáj volt. Kívánom a legjobbakat, és hogy nagyon sok pozitív mantrát mondj magadnak az segít, és a mozgás is. 21/F
2021. nov. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Leginkább a kényszercselekvések zavarnak, napi rutinok, meg ami éppen véletlenszerűen jön, ráadásul az a baj sokszor a lehető legváratlanabb dolgok indítják be a dolgot. :(

A szokásos számokhoz igazodás annyira nem is zavar, az a baj igazából 17-24 közti időszakom teljesen tönkretette, aztán volt 3 nyugodt évem, már szinte örültem, hogy na elmúlott, vagy ha volt is valami olyan szinten minimális, hogy szóra sem volt érdemes, idén viszont ismét elkezdődött, és az a baj, hogy mellé egyre jobban el is keseredek, nem akarom ismét azt ami volt, pedig nagyon úgy néz ki, hogy ismét ugyanannyira visszasüllyedek. :(

2021. nov. 20. 07:28
 5/12 A kérdező kommentje:

Huhh, még egyszer olvastam amit írtál, és utolsó mondat. Mikor jobban voltam, belegondolva abban a 4 évben rengeteget jártam erre-arra, meg úgy alapvetően elég aktív időszakom volt mozgás tekintetében.


Idén viszont egyéb okokból pl vírus stb, elég sokat töltök itthon, sokkal kevesebb mozgással. Vajon ez okozhatta a visszatérését, vagy rásegített?

2021. nov. 20. 07:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen sokan mondták már, hogy 1 kis idő eltelik mire megjelenik újra, és ezt akár nagyobb behatás is kiválthatja. Nálam régebben is diagnosztizáltak depressziót, és szorongást már nálam egy betegség váltotta ki, feldolgozatlan halálesetek, bullying stb.. Simán előfordulhat, hogy neked is most egy rosszabbi dőszakod jött elő, ami miatt ez előjött. A mozgás segít nagyon sokat, hisz fizikális-lelki egyensúlyt teremt, önbizalmat ad, turbózza a testet, és leleket egyaránt. A vírus az sajnos itt van, és ez ellen egymagunk oly keveset tudunk tenni. Ha félsz az orvostól, a gyógyszertől, akkor próbálj meg naponta legalább magnéziumot szedni ebből is leginkább a GAL-t ajánlom ami nekem bevált alvásnál, és napközben szintén. Valeriánából a nervenpflege vált be nekem kúraszerűen 1-2 hónapig, és nem okoz egyáltalán hozzászokást olyan naki 3x3 szem körülbelül, de nekem súlyomból adódóan inkább 2x3, és este 4-6 szem vált be gyógynövény bomba, és sokan esküsznek rá. Továbbá egy jó minőségű B komplex is sokat tud segíteni. Sok gyógytea, pihenés, és barátokkkal/családtagokkal beszélni erről. Az agykontroll mantrákkal, hogy jól vagy nincs semmi baj, egyre jobban vagy napról napra ez is sokat tud segíteni, még a doki is ajánlotta nekem. De ha ezek nem bizonyulnak elég hatásosnak, akkor kérlek nézesd meg a dolgokat, mert hidd el nem fognak félbolondnak nézni. Ez semmivel nem különb, mint egy cukorbeteg/szívbeteg, csak neked a lelkedben van egy seb, amit valahogy be kell varrni :) Azt meg hogy mit gondolnak a dilettánsok erről, meg a tipikus "lelki betegség nincsen" című emberek tojd le magasról még ha nehéz is. Nem ők járnak a cipődben, vagy a cipőnkben.
2021. nov. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezt a reggelt már átbőgtem. :( Egyszerűen kijött, nem tudom. Próbáltam már magamnak ilyen kis naplót is készíteni, hogy írok be magamnak egy jó pontot minden egyes viszonylag könnyebben eltelt napért persze nem jött be. Ha kis ideig ellen is tudok állni, mindig jön a gondolat, hogy de majd egy váratlan időpontban visszatér, hogy nem tettem meg, és akkor kell majd helyette megtennem, és itt el is veszek körülbelül.

Kettőt amit javasoltál már fel is írtam magamnak, próbálok minden fűszálban megkapaszkodni.

Nemrég ráadásul olvastam egy cikket, hogy miként is fogalmazzam, arányaiban sok közülünk akik nem érik meg az öregkort, és ettől is félek, hogy ha nem sikerül meggyógyulnom előbb-utóbb megtörténik.

2021. nov. 20. 08:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon átérzem a helyzeted elhiheted, nagyon... Egyébként ilyen hülyeségeket ne is olvasgass, mert egy olyan ideget tesz bele az emberbe ha olyanokat olvas ez tapasztalat van bennem egy kis hipochodria is. Figyelj amit tudok javasolni tényleg saját tapasztalat alapján az mozgás ebből minél több, akár munka suli mellett is megoldható. Naponta 3x3 nervenpflege ennek 1 hét múlva már érzed is hatását, bár egyből is csak ezt is szedni kell 1-2 hónapig aztánk ihagyni pár hetet. Magnéziumból naponta a GAL-ból 2-4 db lefekvéshez leginkább 2 alvást is pihentetőbbé teszi. B komplexből napi 1 szem. Emellett érdemes próbálkozni különféle teákkal ha az téged megnyugtat és kicsit kikapcsol. No meg ha rádjön ez a dolog, akkor valami jó emlékre gondolni az nekem baromi sokat segített, bár a naplós írásod alapján erre te is rájöttél :) és a legfontosabb higgy magadban tudd hogy nem vagy egyedül, hogy ez nem a vég, hogy néha vannak k*rva szar időszakok az életben, de felemelt fővel át kell lépni ezeken. És ez neked is nekem is, és mindenkinek sikerülni fog!
2021. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen tényleg, jól esik nagyon, hogy szánsz rám időt is, meg is fogom próbálni amiket ajánlottál. Aztán az jutott eszembe, hogy gyerekkoromba még játéknak hittem az egészet, bár igazából nem is volt az zavaró, meg volt akivel játszottam is aztán csodálkozott, hogy milyen hamar megvan, azt számolgattam, hogy egy szó hány betű, aztán mondta a jó hosszúakat én meg hamar mondtam is hogy mennyi.

Aztán sajnos a játékból ez lett.

Olyan jó lenne egy boldog élet, 2017-et például úgy szerettem, akkor éreztem először úgy, hogy jól vagyok, abban az évben tényleg sok kellemes dolog történt.

2021. nov. 20. 10:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Anafranil.
2021. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!