Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orbáncfű cseppek, vitaminok...

Noir76 kérdése:

Orbáncfű cseppek, vitaminok kinek segítettek szorongás, pánik, alkalmi enyhe depresszív hangulat esetén?

Figyelt kérdés

Beszélgessünk ezekről a panaszokról! Természetes gyógymódok érdekelnek így szívesen venném mások személyes tapasztalatát erről: mi vált be, mi segített?

Egyelőre átmenetileg Xanaxot szedek napi 3x0.5 mg-t, mert 2 éves tünetmentes és teljes gyógyszermentes időszak után pár hete újra kezdett kiújulni a generalizált szorongásom enyhe pánikkal és alkalmi, enyhe kényszergondolatokkal. A közelmúltban sok volt a stressz és eléggé monoton módon telnek a napjaim, csak munka és háztartás. Valami enyhítés azonnal kellett, dolgozó nő és családanya vagyok, nem hagyhatom el magam. Természetesen pszichiáterrel írattam ki a Xanaxot de antidepresszánst nem akarok szedni,plusz most egy nagyon rossz tapasztalatom volt vele.

Anno szedtem a pánikra közel 10 évig a Xanax-szal együtt. Sosem lettem függő dózisemelés téren és teljesen önmagam csökkentettem nagyon lassan a gyógyszereket addig, míg teljesen elhagytam őket. Nem is értem, miért szedtem ennyi éven át. Már rég el kellett volna hagyni.

A pszichiáter természetesen most is ezt javasolta első körben (mármint az antidepit) és én barom még bele is mentem. Annyit kértem hogy akkor legyen a régi "bevált" Ssri hatóanyagú gyógyszer. Gondoltam, régen nem volt tőle baj,szedem egy fél évig és addig összeszedem magam. Na már most harmadik napra olyan rosszul lettem a gyógyszertől, hogy elképesztő erős szorongás, pánik és félelem lett úrrá rajtam. A Xanax is alig tudott ezen enyhíteni. Azt hittem, úgy maradok, megőrülök, meghalok, nagy baj történik velem, becsavarodok, valami borzalmas dolog fog történni velem vagy én teszek ilyesmit,stb. Tudom, kezdeti mellékhatások, felerősödés, stb várható de amit én átéltem másfél napig az azt erősítette meg bennem hogy én be nem szedek többször ilyen szert csak ha már egyszer visznek és erőszakkal beadják nekem. Utána még két napig törtek rám ezek egyre enyhébb formában, nyilván ahogy ürült ki a gyógyszer a szervezetemből.

Közöltem az orvossal hogy félek ezektől a gyógyszerektől ez a tapasztalat után és nem vagyok hajlandó beszedni, csak a Xanax maradjon míg úrrá leszek ezen az időszakon. Inkább természetes módszert keresek, hiába szedtem kémiai gyógyszert 10 évig, inkább megszokás volt és szerencsém volt hogy önmagam letettem még nem későn. A doki sajnos nem annyira ilyen beállítottságú, amit nem is vártam el mert kevesen ilyenek mint pl.Szendi Gábor, akinek szerintem csodálatosak a meglátásai.

Magán alternatív beállítottságú pszichiáterre nincs pénzem. Pszichoterápiára sincs pénzem, viszont megfelelő táplálékra és kiegészítőkre jut.

A pszichiáter elvileg tud intézni ingyenes pszichoterápiát viszont elég hosszú a várólista, több hetes és utána is csak pár hétig lehet járni pár ülésre. Ettől függetlenül mindenképp ki szeretném próbálni, ha már ingyen van, mert talán segít és tudom hogy ez lenne az egész alapja, hogy akár egy életre megszűnjenek ezek a panaszaim. Talán pár év múlva lesz anyagi keretem és időm ilyesmire.

Egyelőre viszont marad a természet és önmagam. Milyen vitaminokat és táplálékkiegészítőket ajánlanátok ilyen panaszokra? Én

most összeállítottam magamnak egy csomagot (sok-sok cikk és egy ismerős homeopata beállítottságú orvos, egészségügyis kolléga segítségével) : ma rendeltem Bioextra orbáncfű cseppeket, ebből elvileg napi 2x20 csepp ajánlott, holnapután tudom elkezdeni. Vettem magas dózisú és jó minőségű Omega 3 -t,C (2000 mg)-D (4000NE)-B vitamin komplexet,cinket(15 mg), magnézium-citrátot(500 mg). Elkezdtem intenzíven mozogni. Minden nap nem jut időm mert reggel indulok dolgozni és kora estére érek haza a 10 éves fiammal a suliból, itthon még vár az esetleges lecke, házimunka, vacsit összedobni. Viszont heti 3x már késő délutánra hazaérünk és akkor lemegyek kocogni egy fél- egy egész órát este. Tegnapelőtt kezdtem (régen anno intenzíven sportoltam, most pár éve nincs rá időm és kapacitásom így muszáj magamnak kitalálni, megoldani) és holnap kora este újra megyek, aztán következőre majd péntek este. A közelemben van szabadtéri futópálya és edzőpark, fák, jó levegő.

Szívesen várok minden tippet, tanácsot elsősorban olyan emberektől, akik már tapasztaltabbak ebben a témában, érintettek és sikerült önmagukért küzdeni és vannak bevált praktikáik.



2021. nov. 22. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

orbáncfűteát ittam egy ideig, de nem javaslom, a vérnyomásomat nagyon felvitte, és rengeteg kellemetlen szituba kerültem, mert nagyon pirosodott tőle az arcom, olyan volt, mintha vörösödnék, pirulnék állandóan.


macskagyökérteát és citromfűteát javaslok, ezekből keverék is főzhető, segít elaludni.


de tényleg csak akkor hatnak, ha nagyon enyhe problémáid vannak, különben csak a gyógyszer.


én most sedacurt szedek, ez recept nélkül kapható, előtte frontin volt felírva, de attól sokat híztam és romlott a memóriám.

ez most jobb, bár messze nem tökéletes, nekem súlyosabb gondjaim vannak.

2021. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%
Nagyjából a placebóval egyenértékűek a természetes módszerek sajnos.
2021. nov. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem van ismerős akinek hatottak az orbáncfű cseppek, és sokan mondják hogy segít nekik. Ezért is próbálkozom meg ezzel én is. A vitaminok, nyomelemek, sport és önakarat nélkül nyilván semmi sem javul. Sajnálom, hogy nektek nem segített ezek nagy része. Kedves 1-es, nekem is jó a macskagyökér és citromfű tea,ezt a kombót már régóta használom. Lazít, segít az alvás előtt. Szerintem elsőnek az elmében kell rendet tenni. Természetesen ha még nem nagy a gond, időben észre kell venni és tudatosan harcolni, tenni ellene.
2021. nov. 23. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!