Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó szokások, amik megkönnyíthe...

Aker kérdése:

Jó szokások, amik megkönnyíthetik egy depressziós epizód terhét? Tapasztaltál-e már korábban depressziót? (szavazz kérlek:) )

Figyelt kérdés

Az apukám bipoláris, én az elmúlt 4 évben évente 1x látogattam a pszichiátert, mindig más dolog miatt kialakult depressziós epizóddal. Van egy olyan sejtésem, hogy ugyanaz a problémám van, mint apunak. Már felhívtam a pszichiátert, viszont most már gyerek-pszichiáter helyett felnőttekkel foglalkozóhoz jelentkeztem és egy kicsit be teltek, ezért csak Januárra kaptam időpontot. Korábban már szedtem anti-depresszánst és nyugtatót is.

Egyelőre Sedacur Fortet szedek, az segíti a szorongásomat. Van kéznél Frontin is, viszont azért vettem a Sedacurt, hogy szépen lassan leálljak ezekkel, és magától be is álljon az alvási rutinom.

Most már akadályozza a mindennapjaimat, nem tudok odafigyelni suliban, nem találok élvezetet semmiben, hogyha az interneten pazarolnám az időmet, valójában ott sem futnék olyan tartalomba leköt.

Segítséget szeretnék kérni, valaki tud e tippeket mondani, hogy hogyan zökkenjek ki ebből egy kicsit.

A következő dolgok eddig pozitív hatással voltak rám (viszont most eléggé erőtlen és kedvetlen vagyok, annyi önfegyelem sincs bennem, hogy ezeket csináljam heti 4-5x): gyakori séta, rajzolás, szépirodalom olvasás, edzés, jóga, nyújtás.



2021. nov. 23. 07:53
A kérdező szavazást indított:
A családtagom volt már depressziós
A baráti körömben volt már valaki depressziós
Én voltam már depressziós
Még sosem voltam depressziós
Nem voltam még depressziós, viszont egyéb mentális problémákkal küzdök
24 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Rendszer

Fix napirend, amiben van napi minimum 45 perc sport

2021. nov. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%
Fejre is állhattam, semmi nem segített a depressziómon, amíg nem diagnosztizálták a bipoláris zavart. A bipolárist gyógyszerrel lehet karban tartani, nem mondom, hogy amiket írtál például, azok nem jó dolgok, csak valamikor az ember már kikelni se képes az ágyból.
2021. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!