Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki depressziós leírná a...

Aki depressziós leírná a tüneteit?

Figyelt kérdés

Annyira mélyen magam alatt vagyok már egy ideje hogy nem bírom összeszedni magam.

Soha nem voltam harmonikus kapcsolatban magammal. Az öngyilkosság gyerek korom óta kísért de nem tettem még meg. Vagdosással próbálom enyhíteni a szorongásom.

Egy ideje nem bírok enni se inni se csak éppen annyit hogy életben maradjak. 2-3hét alatt hírtelen fogytam 5kilót.


2021. nov. 8. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég komoly tünetek a te esetedben.

Bár egy depressziós ember nem feltétlen vagdossa magát. Nagy marhaság, szóval hagyd abba fokozatos léptekkel.

A depresszióhoz társul a magány, izoláció, reménytelenség. Semmi nem teszi őt tartósan boldoggá. Nem szereti önmagát, mindig kevésnek érzi magát. Nem vagy alig bízik meg valakiben. Kedvtelen. Úgy érzi, nem tartozik ebbe a világba és senki nem érti meg őt. Vagy keveset vagy túl sokat eszik, de nem törvényszerű dolgok. Ehet egészségesen is.

2021. nov. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves 1. Sajnos a leírtak mind jellemzőek rám. 😔 Társul hozzá az is hogy sokszor csak ülök és sírok annyira magányosnak érzem magam. Pedig vannak gyerekeim is akik szeretnek elmondásuk alapján. Bár néha még ezt is nehéz elhinni.
2021. nov. 8. 08:30
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Az én tüneteim:

- állandó levertség, kedvetlenség

- korábbi hobbijaim iránt elveszítettem az érdeklődést

- rá kell magam erőltetni alapvető tevékenységekre, nem megy simán

- tehetetlenség, nem látom értelmét semminek

- szépen lassan megszakadtak a baráti kapcsolataim, sehová nem járok, nem reagálok a messenger üzenetekre

- elhidegültem a családomtól (még a szüleimmel lakok)

- étvágytalanság, fogyás


Járok pszichológushoz, pszichiáter írt fel gyógyszereket, amit 4 éve szedek (bár nekem bipoláris zavarom is van), ennek ellenére sem sokat javult a helyzet. Toporgok egy helyben, semerre nem halad az életem. Szerencsére van egy megbízható párom, aki mindig mellettem áll és próbál segíteni.

2021. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon kérlek, a vagdosást mindenképp hagyd abba és menj el pszichológushoz. Szülő vagy, kötelességed a gyerek mellett lenni és ilyen állapotban képtelen vagy megadni nekik a kellő figyelmet.
2021. nov. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha általánosságban véve vagy kíváncsi a tünetekre, akkor keress rá, webbetegen fel vannak sorolva a kritériumok


Én bipoláris és BPD-s vagyok, depressziós epizódok alatt ez jellemző rám:

-nehezemre esik felkelni az ágyból és bármit is csinálni, egy hajmosás is teljesen kimerít

-10 óra alvás után is fáradt vagyok

-nincs étvágyam

-nagyon erős önutálat

-paranoid gondolatok arról, hogy mindenki más is utál, nem írok ilyenkor vissza senkinek

-több nyugtatót szedek a felírtnál hogy sokat aludjak és ne kelljen elviselni a gondolataimat

-erős szuicid késztetések és kényszergondolatok

-önsértés

-nem tudok figyelni semmire, filmet nézni vagy olvasni sem tudok

2021. nov. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

azta.

23:46 te teljesen leírtál engem most

2021. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Reménytelenség, kilátástalanság, sötét jövő (mások 5 évre is tudnak előre tervezni, engem már a következő 5 nap is megrémít, talán 5 órára tudok előre gondolkodni), fogyás, öngyilkossági gondolatok (vagy tetlegesség is), feleslesség érzése (a létezésem céltalan, nincs értelme annak, hogy vagyok, csak teher és gond vagyok másnak), 7 óra (ami amúgy teljesen oké) alvás után is mosott sz@r vagyok, koncentrációs zavar (hiába beszélnek hozzám, mert pl éppen betanulok valamit, folyamatosan el vagyok merülve a negatív gondolataimban)
2021. nov. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Teljesen engem írtatok le kedves válaszolók.

Köszönöm mindenkinek.

Szerintem már az is nagy dolog ha valaki megérti elfogadja vagy beismeri hogy ő depressziós.

Nagyon nehéz a mindennapokban.

Nem mutatni mennyire magad alatt vagy esetleg mosolyogni.

Aludni szinte semmit nem alszok sokszor csak 2-3órát napokon keresztül.

2021. nov. 11. 07:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már páran leírták a saját tüneteiket, akkor hozzácsapom az enyémet is. :)


-Tompábban fog az agyam, keveset beszélek, nem is keresem mások társaságát(nincs is kiét)

-Elvesztettem én is a hobbijaim iránti érdeklődést

-Szorongok a saját jövőmtől,hogy ha nem teszek valamit ez ellen, hová fogok kilyukadni

-Negatív gondolatok és érzések árasztanak el. Tiszta szürkeség és feketeség minden.

-Üresség érzet egyre gyakrabban fordul elő nálam

2021. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!