Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichoterápia sokadik...

Egy pszichoterápia sokadik ülése hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam az elsőn, ez még csak egy első alkalmas interjú volt, nagyvonalakban elmondtam a problémáimat, és kitűztük a célokat, hogy mit szeretnék elérni a terápia végére. Még sokáig fog tartani, mert majd csoportterápiára is fogok járni, és azzal párhuzamosan is ugyanúgy egyénire, de a csoport az majd csak 3-4-5 hónap múlva indul.


Addig el nem tudom képzelni, hogy mik fognak történni az egyénin, ennyit nem tudok magamról beszélni. Mik szoktak történni?



2021. nov. 23. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi történne? Beszélgettek.
2021. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi a problémád.

Én éppen aktuális dolgokat szoktam elmondani, amivel nem boldogulok, vagy nem értek.

2021. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincsen problémám, sőt, ponthogy kíváncsi vagyok és várom már a folytatást.
2021. nov. 23. 12:53
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Probléma nélkül nem kell pszichológushoz menni. Bár lehet úgy is.
2021. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mentális problémám van egy rakat. Úgy értettem, hogy a pszichoterápiával nincsen problémám, nem azért tettem fel a kérdést, mert szkeptikus lennék, hanem kíváncsi vagyok és izgatott.
2021. nov. 23. 15:49
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Sok féle módszer van, és sok féle betegség. Ezt így nem tudjuk hogy neked milyen lesz.
2021. nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Pszichológushoz nem betegek járnak, hanem akik javítanának az életminőségükön. Olyan nincs, hogy tartósan ne lenne miről beszélni, a terapeuta mindig meg fogja találni a módját, hogy nyilatkozzál. Majd belejössz. Idővel azt is kitanulod, hogy mikről érdemes beszélni ahhoz, hogy jól haladj az önismeretben.
2021. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Ki fog alakulni a "rutinotok" ha lehet így mondani, pont ezért minden terápia más. Nálam általában megkérdezte hogy mi történt a héten, volt e valami ami felkavart/okozott szorongást (emiatt voltam nála) és ha igen akkor ezt megbeszéltük. Vagy volt olyan hogy mondjuk hét elején voltam és egy hét végi eseménytől féltem előre és akkor azt beszéltük át. Ha meg nem volt semmi aktuális terítéken, esetleg a vége fele más simán megoldottam az ilyen hétköznapibb dolgokat akkor olyan témákról beszéltünk amiket a múltban nem tudtam feldolgozni és néha a jelenben is éreztetik hatásukat. Volt olyan is hogy ő tért vissza valamire amit régebb említettem vagy volt hogy direkt én hoztam fel (ilyenkor általában az volt hogy nem történt semmi említésre méltó két találkozás között és amikor gondolkoztam hogy de akkor mi is legyen jutottak eszembe dolgok amiket mondjuk meg akartam vele beszélni csak addig nem volt rá alkalom)

Viszont ez teljesen terápia, módszer, egyén, pszichológus és probléma függő.

2021. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok módszer van, sokféle indíttatású terapeuta. Az én tapasztalataim:

Van egy "fő vonal", amiről szinte minden alkalommal beszélünk. A folyamat során ez változik. Vannak ad-hoc megbeszélések, ami "éppen most fáj".

Amire nagyon kell figyelni, hogy a terapeuta a te gondjaidat akarja megoldani, vagy a pénzedet beszedni (nagyon szélsőséges élményeim is voltak)

Vannak módszerek, amikor vannak "házi feladatok" is, de ezek nem lehetnek step-by-step életvezetési tanácsok.

A negatív tapasztalataim (amik többször előfordultak):


A terapeuta függő viszonyt alakított ki


Gyors javulást értünk el az első pár alkalommal, majd tudatosan gátolta a kitűzött célok elérését


Ülés közben dobott ki, mert rájött, hogy nem vagyok zsidó (ilyenből egy volt)

2022. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!