Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van bármi értelme pszichoteráp...

Van bármi értelme pszichoterápiára járni, ha nem hiszek az egészben?

Figyelt kérdés

Én „jó kisfiú” módjára eljárok de a bőrömből nem bújhatok ki. Nem hiszek benne. Nem az adott orvosban nem hiszek, hanem úgy az egészben. Esőtánc. Humbuk.

Nem mehetek máshoz se mert abban az orvosban se hinnék.

De így meg van értelme járnom?


Ja és több hónap heti 1x alkalom már mögöttem van és én ugyanúgy semmit se értek mint a elején. Hogy ez mi-hókuszpókusz? Kb ennyit értek és értzek belőle. Egy kamu ahogy van.


2021. nov. 22. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést már feltetted egyszer. Legalább 10-en leírtuk - indokokkal alátámasztva -, hogy nincs értelme pszichoterápiára járnod. Kamunak hiszed az egészet, nem működsz együtt a terapeutával, ezért nem is fog hatni a terápia.
2021. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Önszántadból mentél, javasolták, köteleztek rá?
2021. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jah, hogy kérdezte már? Akkor nem szóltam, 2-es voltam
2021. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2021. nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van értelme dokihoz menned, ha utána nem vedzed be a felírt gyógyszert? Van értelme hasi ultrahangra menned, ha teli hólyagot kérnek, de te direkt előtte pisilsz?

Nincs.

A pszichotetápia egy szoros kapcsolat, amelyben a terapeuta segít, hogy te megtaláld a saját válaszaidat. De neked kérdésed sincs.

2021. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszed hogy segit, ellenallsz akkor nincs ertelme. Eleg paradox elvaras hogy igy kuzdesz ellene kozben meg azt varod hogy mukodjon.
2021. nov. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!