Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt milyen zavarnak hívják?

Ezt milyen zavarnak hívják?

Figyelt kérdés

Van egy kedves barátom, aki rendes, normális ember. Múltkor kicsit mélyebben beszélgettem vele, munkahelyi dolgokról, és furát mondott. Amikor megbántják, vagy konfliktusba kerül valakivel, akkor úgy érzi, hogy az illető, aki bántotta, akkor is szemmel tartja a tetteit, amikor nincs is ott a közelében. Azt mondta olyan, mintha mindig ott állna mögötte és őt figyelné, nevetné, uralkodna rajta és teljesen kifordul az élete egy időre, vagy amíg nem rendeződik a viszonyuk.

Kicsit ijesztően hangzott nekem, mert néha én is szoktam ilyet érezni, és nem tudtam neki mit hozzáfűzni, viszont érdekel, mi ennek a pszichológiai magyarázata.


2021. nov. 23. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Megfelelési kényszer, nem bízik magában, mástól várja a megerősítést!

Ha valakivel konfliktusba keveredik úgy érzi hibázott.

2021. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány? És hány éves? Nem mindegy azért kérdezem hogy megfelelően tudjak tanácsot adni..
2021. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
30/F
2021. nov. 23. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!