Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaha normális egészség...

Lehet valaha normális egészséges párkapcsolata olyan embernek,aki borderline személyiségzavarban szenved?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok, és eddig mindenkit elvesztettem.Elhagytak megfeledkeztek rólam a barátaim.Ha volt párkapcsolatom mindig elhagytak.

2021. nov. 25. 08:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem rég vesztettem el az egyetlen támasztomat a legjobb barátom.15 évig voltunk legjobb barátok,de komoly kapcsolata lett és nemtudtam elviselni,hogy van aki fontosabb neki nálam és úgy éreztem eldobott engem.Teljesen magamra maradtam és nincs kivel még a gondolataim sem megosztani. Úgy érzem soha nem fogok kelleni senkinek sem.
2021. nov. 25. 08:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Azok amiket érzel, mind a BPD okozza.

Nem vagy elhagyva, az életben jönnek az alkalmak az barátságszerzéshez.

Nincs-e lehetőséged pszichoterápiára? Ott elmondhatod a gondolataidat, és segítene korrigálnia őket.

2021. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos csak februárban van időpontom.

Elég roszul elém meg ezt az időszakot a barátnőm nélkül sajnos már nem beszélünk.

Semmilyen emberi kapcsolatot nem tartok senkivel.

2021. nov. 25. 10:12
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem oda írni,hogy a párkapcsolataim nem voltak túl egészségesek.Apakomplexusom van nagy mértékben és anyira kétségbeesetten akartam valakit,aki úgy gondoskodik rólam mint egy apa,hogy képes voltam egy nős férfival viszonyt folytatni.Nagyon szégyenlem magam es bánt a dolog.

Ennek már 4 éve.Véget vettem neki mert elakarta hagyni a családját és túl nagy felelősségnek éreztem egy olyan emberel élni,akinek gyerekei vannak.Azonban mindíg felkeres aggódik értem érdekli mivan velem és nehéz megállni,hogy ne kezdeményezek vele akár egy beszélgetést is M anyira magányos vagyok.

2021. nov. 25. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Mégis hogy gondoltad, hogy a te barátaid szüzességet kötelesek fogadni miattad, hogy te legyél az első? Olvasgass a borderline-ról, nálatok a legfőbb tünet, hogy ti magatok tönkreteszitek minden kapcsolatotokat, nehogy a másik hagyjon el, vagy nehogy csalódjatok benne. Nem magányos vagy, hanem magadat teszed magányossá.
2021. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt borderline családtagom is, kapcsolataim is (épp a problémás családtag miatt keveredtem ilyen kapcsolatokba), és a partnereim szabályosan elmartak maguktól, aztán mindenfelé panaszkodtak, hogy elhagytam őket. Mivel nem engedtem meg nekik, hogy lelkileg alázzanak, sértegessenek, gyötörjenek - ez volt a panaszuk ellenem.
2021. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2 es vagyok.

Nem muszáj, de ha gondolod, itt a gyk felületén anoniman beszélgethetünk.

Sokat fog segíteni ha eltudod valakinek mondani a problémáidat. Meghalgatlak.

2021. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
Te nem vagy bordenline kóros, azok az emberek elviselhetetlen természetűek.
2021. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
8 te pszichiáter vagy, vagy netán pszichológus...nem mondom hogy a kérdező biztosan az, mert nem fejtette ki van e hivatalos diagnózisa, de hogy te nem vagy képben az tuti.
2021. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!