Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek átalánosságb...

Mi a véleményetek átalánosságban a TB alapú pszichiátriáról?

Figyelt kérdés
Kell-e beutaló előtte, és lehet annyira hasznos, mint egy magánrendelés? Általában hosszú várólista van?

2021. nov. 25. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Semmiképp nem hasznos!!! Rengetegen vannak, nem tudnak elég időt, figyelmet szentelni egy- egy páciensre. A nyugtatót,antidepresszánst írják mindenkinek gondolkodás nélkül.

Magánrendelésen egy pszichoterápiás alkalom kb 1 órahossza,részletesen feltárják a problémád okát, segítenek a stresszkezelésben,megerősítik az önbizalmad, mindezt anèlkül, hogy a szervezeted mérgeznék a sok szeméttel. Nem olcsó, de ennek van eredménye.

2021. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beutaló, de nagyon nehéz jó pszichiátert kifogni. Ki vannak égve, rengeteg a beteg, nincs idő rendesen meghallgatni az embert, márpedig ez lenne a cél. Általában gyógyszert írnak fel, ez a legegyszerűbb.


Magánrendelésen legalább te választhatsz, kihez mész. Ajánlatos előtte véleményeket beszerezni a dokiról. Itt is kifoghatsz jót és rosszabbat is ettől függetlenül. Az igazán jók elég drágák.

2021. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egri vagyok, általánosságban mennyibe kerül egy óra foglalkozás?

Eddig 2 pszichiátert kerestem, egyelőre sikertelenül.

2021. nov. 25. 12:46
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Biztos pszichiáter kell neked? Nem pszichológus? Mi a bajod?
2021. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Elég sok minden és még nem voltam szakembernél. Elméletben tudom, hogy mi a megoldás, de nem tudok úgy cselekedni.

Extrém szorongás, hazudozás (a szeretethiányból adódóan), extrém konfliktuskerülés, nagyon labilis és érzékeny vagyok. Magányos.

2021. nov. 25. 12:54
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Pszichológussal kezdd. Nem kell mindenáron gyógyszer. Majd ha ő úgy gondolja, továbbirányít, esetleg tud konkrét orvost is javasolni. Pszichológust tán könnyebb találni, online meg végképp az egész országból.
2021. nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mit gondolsz elméletben megoldásnak?
2021. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
A pszichológusok óradíja 12 ezernél kezdődik. Nyilván nem olyat kell választani, aki 25-öt kér.
2021. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem myagamra venni minden rosszat, felvállalni a véleményem és az ezzel játó konfliktust, és gondolkodni a tetteim esetleges következményén, mielőtt még cselekszem.

Elfogadni, ha valakinek nem kellek eléggé és nem ráerőltetni magam. A kapcsolatom készítette ki az idegrendszerem, aminek fél éve lett vége.

2021. nov. 25. 13:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Jók az elméletbeli megoldásaid, most már csak a gyakorlatba kell ültetni őket. Konfliktust nem feltétlenül, ott meg kell gondolni, hogy kivel. Lehet a kitérés is megoldás.
2021. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!