Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztaltatok ilyet ?

Tapasztaltatok ilyet ?

Figyelt kérdés
Mellkasban szívremegésszerű érzés , de nem konkrét mint pl egy extra ütés , csak olyan mintha, ez így hülyen hangzik tudom de nem tudnám máshogy leírni

2021. nov. 28. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is így kezdődött. Mint amikor a karon/lábon valami izom elkezd remegni, csak ez ugye a szívem volt. Aztán egyre gyakoribb lett. Nekem a sok kávétól, és cigizéstől alakult ki. Évek alatt annyit súlyosbodott hogy volt hogy napi több órára előjött (egy huzamban). Na akkor mentem el a dokihoz aki írt rá béta receptor blokkolót (metroprolol). Az elmulasztotta, de állandóan szednem kell (már több mint 10 éve). Viszont így nincs gondom.
2021. nov. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem te az extra ütésekre gondolszv?
2021. nov. 29. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem ütés, hanem állandó remegés. Olyan mint amikor a befeszül valami izom, és rángatózik. Viszont igen a pulzusom is felmegy olyankor, mert mikor rámértem 140-es pulzusokat írt, vagy egyáltalán nem tudta megmérni.
2021. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem , de mit mondtak mi ennek az álkapotnak a neve , vagy mitől van ? Nekem a pulzusom ilyenkor 60-80 között van.
2021. nov. 29. 13:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mert be kellett volna feküdni ilyen valami vizsgálatra, de nem mentem el. Akkor már tudtam hogy a gyógyszer segít, és amúgy sem félek pl a haláltól, szóval nem mentem el a kórházi vizsgálatra. Tehát nem tudom igazából mi a baj. Viszont azt tudom hogy ha cigizek, meg kávézok, akkor egész szem gyógyszert kell szednem hogy elmulassza - ha meg nem cigizek, nem kávézok - akkor fél is elég. Szóval nálam a cigi+kávé kihat erre, akármi is legyen.

Viszont akkor nem ugyanaz a bajunk, mert neked nem megy fel pulzus. Talán majd jön valaki más, aki hasznosabb választ is tud adni...

2021. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet még pitvarfibrilláció is...
2021. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a segítséget
2021. nov. 29. 13:29
 8/10 A kérdező kommentje:
6- én is erre gondoltam , de azt mondják az szabálytalan pulzussal társul , nekem szabályos , kivéve ha feszűlten veszem a levegőt.
2021. nov. 29. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:

7, Szívesen ;)

Hát de voltál vele dokinál? Így nem hiszem hogy sikerül ezt pontosan diagnosztizálni. Vannak ilyen ekg vagy milyen vizsgálatok, amik után pontosabbat lehet tudni.

2021. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fél éve csak oda járok , csak a tüneteim változnak , ez kb 1.5 hete van. Volt sok ekg , szív uh , holter ekg.
2021. nov. 29. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!