Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni azoktól akik tapasztaltak vagy tényleg jártassak nagyon a témában?

Figyelt kérdés

Egy ideje járok pszchiólogushoz hetente egyszer(kb.2éve).

Több problémám volt,valami megoldódott.

Sokszor szorongok,irreális félelmeim,aggódalmaim vannak az esetek többségében a gyerekeimre irányulva.

Odáig eljutottunk hogy valószinüleg a gyerekkori traumáim vezetnek ide.

Nagyon szeretnék változtatni és nem mindig(mondjuk a nap 45%-ban szorongani).

Már sokadjára felhozza a terapeutám,hogy gyógyszerrel ezt ‘jobban,hatékonyabban’ lehetne kezelni.

SOHA,nem szeretnék szedni antidepresszánst,kedélyjavítót,annyi negatív példa van előttem hogy nem akarok szedni.(anyám gyakorlatilag egy roncs lett,a tesóm túladagolta nem rég temettük)

Ezeken felül kismama vagyok,semmi képp nem szednék ilyet.

Esetleg van valami irodalom,bármi ami segithet rajtam?

Nem tudom mindent jól leirtam e,de nagyjából ennyi.


2021. szept. 8. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Van sok könyv a témában , hazai és külföldi , ill vannak homeopátiás szerek , vitaminok , sokan esküsznek a mozgásra , szerintem egy jó barát a legjobb aki meghalgat.

Testvéred melyik gyógyszert szedte meglehet kérdezni?

2021. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pillanatnyilag három hosszú távon is működő módja van a szorongás csökkentésének. Terápia, gyógyszer és a sport. Mindegyikkel remek eredmények érhetőek el. Mivel kismama vagy, ezért szerintem a gyógyszer és a sport nem játszik, tehát marad a terápia. Viszont miután megszületik a kisgyermeked érdemes lenne elgondolkodni ezeken is...
2021. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, hatalmas szakirodalom van szorongás témakörében, elég, ha beütöd a keresőbe. De hidd el, olvasással nem jutsz előbbre, ezeket az elfojtott sz*rságokat (bocsánat) csak terápia útján lehet feldolgozni. Te már jó úton jársz, hiszen mész rendszeresen a pszichológushoz. Hogy milyen sokáig fog tartani, az függ a sérülés mélységétől is, de az biztos, hogy ez egy lassú folyamat. Sőt, ezen az úton nem sietünk.

Gyógyszert ne szedj, ha nem akarsz, pláne, ha még gyermeket is vársz.


Esetleg megpróbálkozhatsz más terápiákkal is, pszichodráma, transzlégzés, születés-újjászületés tréning, stb. Jógázni nem szoktál? Lehet, hogy az is a hasznodra válna.

2021. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vitamint szedek természetesen,bár nem tudom mit kéne még.

Mert a vérképem nem túl fényes.

A testvérem több fajtát szedett,emellé drogozott és ez okozta a halálát. :(

Terápiára járok és fogok is ,a sport nem rossz ötlet.

Lehet szégyen de igaz barátom egy van,nála viszont azt érzem hogy sosem véleményt mond hanem mindig amit hallani akarok.

Gyógyszert sosem szeretnék szedni.

Milyen irodalmak vannak ami segithet?

2021. szept. 8. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Fogadd részvétem.

Nem baj ha a barátod alapvetően kedvez neked , kérd meg h legyen objektív a problémáddal.

Rengeteg könyv van , a szorongás és félelmek külömböző falytáira , testi félelmek , lelki bántalmak , kettő együtt. Én is hasonló dologgal küzdök , stressz okozta feszültség , testi félelmek és ennek okán 0-24 szorongás , nekem kell gyógyszer , de most keresek egy jó pszichiátert v pszichológust , eddig nem sok sikerrel

2021. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


A szorongás alapformái, a fenti linken le tudod tölteni. De leírom még egyszer: attól, hogy "fejben" érteni fogod a dolgokat, a probléma még nincs megoldva. Azt csak terápiával lehet feldolgozni.

2021. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha két év terápia nem hoz megfelelő javulást, érdemes elgondolkozni a pszichológus váltáson is.
2021. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jógát még nem próbáltam,mivel érdemes kezdeni?
2021. szept. 8. 16:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, a hatha jógával kezdjed.
2021. szept. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Menj el pszichiáterhez. A gyógyszer nem a világ.
2021. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!