Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki felnottkent...

Van itt olyan aki felnottkent kezdett el gyanakodni h autista/aspergeres? Vagy akar ki is derult?

Figyelt kérdés

2021. nov. 24. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Én olyan 18-22 éves korom között erősen gondolkodtam rajta. Sose mentem kivizsgáltatni, és most néhány évvel később úgy vagyok vele, hogy nagyjából mindegy is. Nekem is van asperger gyanús barátom. Az elmúlt 8 évben rengeteget fejlődött, láthatóan/érezhetően másképp kommunikál, odafigyel másokra, sokkal jobban megérti, hogy kiben mi játszódhat le. Még mindig fárasztó, sosem lesz a társaság középpontja, de vannak barátai, akik valamennyire megértik, hogy min megy keresztül és ő is részben megért minket.
2021. nov. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
En kitoltottem teszteket es irja hogy mennyi az atlagnak es nekem sokkal magasabb. Nagyon meg vagyok ijedve.
2021. nov. 24. 05:21
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen mindegy, hogy mi jött ki. Nem lettél más ember, mint tegnap. Én inkább büszke voltam rá, hogy annyira jól túléltem aspergerrel az eddigi éveket, hogy senkinek fel sem tűnt annyira, hogy elküldjön teszteltetni :)
2021. nov. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolso, JOGOS 😀😀 Az enyem se tunt fel senkinek.
2021. nov. 24. 07:38
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Nőjetek föl. Majd ha az orvos diagnosztizál, az leszel, addig csak sima mezei introvertált vagy, akire ráillik minden neten fellelhető aspergeres tünet.
2021. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nehezen lehet diagnosztizálni, ha nem mész el sehova ahol diagnosztizálhatnának...


Nekem pl. 13 évesen derült ki, hogy diszlexiám van. Igaz, hogy hármas-négyes voltam mindig is helyesírásból alsóban, a szépírásom is mindig négyes volt, meg az összes nyaram ráment arra, hogy megtanuljak írni (évente 10-20 füzetet írtam tele sormintákkal, meg átmásolt szövegekkel, nyáron 4-6 órákat tanultam naponta, a két hetes családi nyaralásokat leszámítva, amikor csak 1-2-t), de a tanárom szerint "nem okozott problémát", így sosem küldött el teszteltetni.


Nem attól lettem diszlexiás, hogy kaptam róla egy orvosi papírt, előtte is az volt. Tulajdonképpen a papírtól nem változott semmi. Ugyanígy az aspergeresek sem attól lesznek azok, hogy kapnak/nem kapnak róla papírt, de egy-egy embert ki lehet szúrni, hogy papírt nélkül is az.


Mérnökinfóra jártam, ott az emberek fele zárkózott, de van 1-2 ember, akiről lerí, hogy nem diagnosztizált aspergeres.


Pl. Nem tud a szemedbe nézni hosszan. Csatornafedeleket fotóz meg vonatmodelleket gyűjt. Mindig rosszkor szólal meg - nem introvertált, mert szófosása van, de beszélgetni nem tud, ha reagálnia kell a mondandódra, főleg, ha nem tanult, hanem empátiát igényelne, akkor mindig rosszat mond. Nem főzhetsz vele máshogy, mint ahogy tanították/receptben le van írva. Ha valamit kitalál, hogy úgy van a rendszer, akkor óriási sértődés van, ha máshogy csinálod (pl. a sajtoknak a felső polcon kell lennie, kétszer becsomagolva a zacskóba és ha többször nem úgy teszed vissza, akkor inkább minden alkalommal miután elpakoltál, ellenőrzi, hogy hogyan van-e és becsomagolja jól).


Külön-külön azt mondanám, hogy ez lehet más, de egyben nagyon gyanús az asperger. Viszont lényegében mindegy, hogy melyik, mind az introvertáltság, mind az asperger kb. ugyanúgy fejleszthető, ha az illetőt zavarja.

2021. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13%
Arra próbálok utalni,hogy bizonyos életkorban mindenki szeretne más lenni és egyesek a vélt aspergertől különlegesnek érzik magukat. Itt kb minden második 16-20 éves aspergeresnek hiszi magát, csak mert nem tud beilleszkedni. Ez egy korjelenség. Aztán el kell memni dolgozni, jönnek a valódi problémak az életben, és akkor már nem érnek rá magukat félrediagnosztizálni.
2021. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tini koromban már éreztem, hogy valami nem oké velem. 21-22 évesen merült fel bennem, hogy aspergeres lehetek. 30 évesen diagnosztizáltak, most kezd igazán feltűnő lenni, hogy másképp fejlődöm, akárhogy is kompenzálok.
2022. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!