Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy terapeutánál kellemetle...

Ha egy terapeutánál kellemetlenül érzem magam, akkor érdemes oda járni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy végül is a gyógyulás fájdalmas, és ha valaki kellemetlennek érzi a terápiát, az lehet annak a jele, hogy hasznos, nem?


Másrészt viszont emberileg annyira nem érzem szimpatikusnak, így nem tudom, érdemes-e.


2021. dec. 1. 21:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de sz*rrágó vagy. Sajnálod a pénzt a terápiára, pedig ennek meg kell fizetni az árát.


Semmi konkrétumot nem mondtál, hogy miért nem vagy elégedett a terapeutával, miért kellemetlen neked. Ha pl. azt mondanád neki, hogy az ütvefúró hangja nélkül nem tudsz elaludni, és ő azt mondja erre: "Viccel? Ez most komoly? Nem mondja?" Vagy ha azt mondod, hogy apukád elvert gyerekként, erre ő, hogy "Akkor miért cseszte fel neki az agyát tudnia kellett volna, hogy a részeg apja jelenlétében nem nézhet tévét", vagy, ha stíröli a dekoltázsod, az lehet kellemetlen, és szakmaiatlan. De ilyet nem neveztél meg.


Szerintem szétszabotáltál már egy két terápiát életed során.

2021. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
És attól, hogy idegesíted magad rajta, és arra koncentrálsz, jobb lesz? Vagy csak egy újabb kifogás, hogy miért ne kelljen meggdolgoznod a gyógyulásért. Mert, már bocs, de ha sok terapeuta volt már, akkor annak oka van. Az pedig az, hogy tudod, hogy nem is akarsz jobban lenni, viszont a pénzt meg csak bszod ki rá ezért el is éred magadnak, hogy ne tudjál. Borderline vagy?
2021. dec. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az.
2021. dec. 2. 09:06
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát. Akkor sajnos ez ilyen lesz egész életedben. Ne cseszd el erre a pénzt, hanem vedd körül magad olyan dolgokkal, amik boldoggá tesznek. Az emberek úgysem maradnak sokáig.
2021. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem a klasszikus borderes vagyok (nincs kiabálás, falcolás meg ilyenek), hanem az ún. csendes típus. És nem is voltam mindig ilyen, kifejezetten erősödtek a tüneteim, mióta megkaptam a diagnózist... Nekem az a tapasztalatom, hogy az a szakember segít, aki validálja az érzéseimet. Kvázi leveszi a vállamról a szégyent meg a bűntudatot, amit állandóan érzek. Ha ez nincs meg, hogy lenne erőm változtatni? Hiszen az én központi problémám pont az, hogy nem élhettem meg eléggé az érzéseimet.
2021. dec. 2. 09:43
 16/18 anonim ***** válasza:
Tehát azért engedtél neki jobban teret, mert nem kell felelősséget vallanod érte, hanem validja neked az orvos a betegség által. Ez szerinted rendben van? Met szerintem pontosan ezért is nem akarsz változni. Mert nem kell, mert kifogásnak használod. Ha én laikusként megmondtam, hogy borderes vagy, mert annyira egyértelmű, akkor pontosan itt az ideje annak, hogy változtass. Mert nem mindig marad ez csendes. Onnantól meg még rosszabb is lesz. De szerintem várod már azt is, mert ki akarod adni, a betegséged meg úgyis felment téged. Aztán a környezeted, aki az elszenvedője lesz, még ők lesznek a rosszak, mert majd jól rájuk lesz tolva a felelősség, hiszen te beteg vagy.
2021. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Tehát azért engedtél neki jobban teret, mert nem kell felelősséget vallanod érte, hanem validja neked az orvos a betegség által. Ez szerinted rendben van?"


Szerintem az van rendben, hogy csökkenti az önutálatomat azzal, rámutat, hogy ez egy kialakult működés, és nem csak én tehetek róla. Aki csendes borderes, az pont az önmarcangolás meg az állandó önvád miatt van veszélyben. Te értsd meg azt, hogy úgy nem gyógyulhat valaki, ha érvénytelennek tartja a saját érzéseit. Szerintem egyébként pont ezért van annyi frusztrált ember Magyarországon.

2021. dec. 2. 10:26
 18/18 anonim ***** válasza:
Nyilván nem gyógyulhat meg anélkül, de a gyeplőt elengedni sem kell. Te meg azt tetted. Ráadásul szép kifogást találtál magadnak, hogy miért ne érje meg még csak szakemberhez sem járni, nehogy legyen pozitív előrelépés. Nem hagyod haladni, szabotálod a terápiát. Mert belekapaszkodtál abba, hogy amúgy is drága. Hát, akkor így maradsz. Én itt befejeztem veled. Mert nekem meg parttalan vitába belemenni egy borderrel belemenni nincs energiám. Másnak se nagyon lesz. Nem nagyon akarja senki az állandó tehetetlen szenvedést és kifogáskeresést hallgatni m
2021. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!