Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más se tud sírni antidepresszá...

Más se tud sírni antidepresszáns szedése alatt?

Figyelt kérdés

Már 8 éve szedek antidepresszánst. Előtte rengeteget sírtam, meghatódtam egy zenén, empatikus voltam, temetésen is tudtam normálisan sírni stb.


Azóta alig bírok sírni, és az érzéseim is kevésbé intenzívek sajnos. Ez normális? Más is tapasztalt ilyet?


Most már két éve Scippa 10 mg-t szedek. Előtte brintellixet és sertralin sandozt évekig.



2021. dec. 8. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
A kétségbeesés erős érzés, elmúlik, de elmúlik vele az örömérzés is. Minden erősebb érzést eltüntet, így működik.
2021. dec. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Ahogy öregszel, úgy kiégsz érzelmileg, a legtöbb embernél ez 30 éves kor körül következik be, de néhánynál később. Utána már nem tudsz úgy lelkesedni se mint korábban, már nem érdekelnek, nem töltenek el örömmel olyan dolgok se, amiket korábban nagyon szerettél. Ez az apátia, ami ott tükröződik a legtöbb felnőtt ábrázatán.
2021. dec. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Gyógyszer miatt van, én ugyanazon hatóanyagtartalmút szedek (Citalopram) 9 éve és igaz hogy közömbössé tesz, tompít. Családtagom temetésén sem sírtam.
2021. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Duloxetint szedek nyár eleje óta. Én se élem meg normálisan az érzéseimet, nem tudok sírni. Ez az antidepresszáns egyik mellékhatása. Eltompít.
2021. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én tudok...
2021. dec. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!