Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék kitartóbb és...

Hogyan lehetnék kitartóbb és motiváltabb, céltudatosabb?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok az ország legerősebb közgazdaságtudományi egyetemén. Nagyon szeretek ide járni, érdekel is, amit tanulok, de rettentő nehezen veszem rá magam a tanulásra. Mintha hiányozna belőlem az akaraterő, a vitalitás, hogy ezt nekem meg kell csinálnom, ugyanakkor rettegek a rossz jegyektől, a számonkérésektől, hatalmas stressz nekem az egész. Lehet, hogy menekülök is a tananyag elől, nem akarok szembesülni vele, hogy mi vár rám, de persze így kifutok az időből. Egyébként elég jók a képességeim, ha valami csoda folytán van bennem kitartás készülni, könnyen fog az agyam, meglátom az összefüggéseket. De valahogy mintha mindig lenne rajtam egyfajta kimerülés, fáradtság, lelki csömör, ami meggátol. Nagyon nehéz így, főleg hogy jön a vizsgaidőszak. Kérlek adjatok tanácsot, mit tehetnék!
2021. dec. 12. 22:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az életem többi területén minden rendben van, van egy tökéletes párkapcsolatom, támogató szüleim, sok barátom, szép környezetem. Tehát nem valami mentális sokk következtében lettem ilyen. Gimnáziumban rengeteget tanultam, éjt nappallá téve, felkeltem hajnalban, hogy még átnézzem az anyagot, mindent tudtam oda-vissza, akkor kb a tanulás volt az életem. Lehet, hogy megcsömörlöttem? Pedig most lenne igazán szükségem a kitartásomra:( bár hozzá kell tennem azt is, hogy ez általában olyan tárgyaknál van, amiket nem szeretek, és effektív "nem látom értelmét".
2021. dec. 12. 22:49
 2/6 A kérdező kommentje:
Meg egyébként tényleg jó tanuló vagyok, tavaly 4.44-es átlaggal zártam. Tehát alapvetően tényleg szorgalmas vagyok, pont ez a baj, hogy nagyon törekszem arra, hogy mindenből tökéletesen teljesítsek, amiből meg tudom, hogy nem menne, menekülök előle.
2021. dec. 12. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Nemed?:)
2021. dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lany vagyok, 19 eves
2021. dec. 12. 23:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg 18 fiú, én akkor érzek hasonlót mikor már tele van mindennel mindenem.

Szerintem elfogytál, nincs már valós motiváció, vagy ha van kevés. Vagy így lehúzol pár évet, vagy abbahagyod. Esetleg még szakember tanácsa?

2021. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam arra is, de nem tudom, mennyire venne komolyan. Semmikepp nem szeretnem otthagyni az egyetemet, de kuzdok magammal rendesen.
2021. dec. 12. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!