Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknél felnőttként lett...

Akiknél felnőttként lett diagnosztizálva az asperger-szindróma, hogyan jutottatok el idáig?

Figyelt kérdés

Milyen volt a gyerekkorotok, milyen nem mindennapi dolgaitok voltak, és mi volt az a pont, amikor elmentetek kivizsgáltatni?

Ott mi és hogyan történt?



2021. dec. 14. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Pszichológus vetette fel a gyanút, ,majd Budapesten az Esőemberke Alapítványnál egy hosszadalmasabb IQ/EQ meg mindenféle teszteket követően (amihez valami kísérleti kutatáshoz kapcsolódóan egy nagy, teljes vérkép is kapcsolódott, amit ott Pesten vettek le tőlem), több alkalom után kaptam meg az Asperger-szindróma diagnózisát. A vérképről különösebb visszajelzést én sajnos nem kaptam, állítólag valami genetikai dolgokat akartak belőle kideríteni, hogy ez nálam honnan jöhetett.
2021. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Autizmus alapítványnál voltam gyerekkoromban, akkor nem sikerült a diagnosztizálás. Felnőttként mentem megint hozzájuk, mivel hiába próbáltam állást találni, mindenhol visszautasítottak.

Így megkaptam a diagnózist, sok sok kérdést tettek fel, IQ, EQ teszt és a szüleimet is kérdezgették rólam, milyen voltam kicsiként.

Azóta van állásom, bár nehezen illeszkedem be és elutasítónak érzem magam.

2021. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Válaszadók: fizetősek ez a vizsgálatok? Persze neten utána nézek majd.de így mégiscsak személyes választ adnatok.
2021. dec. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na igen, ez engem is érdekel, ezért is tettem fel a kérdést részben.


Valamint milyen tüneteitek voltak gyerekként, illetve vannak most, ha leírnátok.


Nő vagyok, és olvastam, hogy eltérő, nem teljesen megegyező a férfi aspergerrel, tovàbbá nehezebben diagnosztizálható.


Viszont amiket erről olvastam, nagyban egyezik.

Gyerekként mindig kilógtam a sorból, 4 évesen olvastam, első osztályban végig unatkoztam, mert tudtam mindent, a többiek meg kínlódtak.


Voltak fura, megmagyarázhatatlan szokásaim, amiket nem tudtak hova tenni.


Nálam az empátia hiánya nem jellemző, de a kommunikációs készségeim kritikán aluliak, beilleszkedési problémáim voltak mindenhol, általános iskolában én voltam a céltábla, akit utálni, ba$ztatni kellett mindig, majd egy idő után agresszív lettem.


Később, középiskolában nem utáltak, de olyan "átlátszó" voltam, mintha ott se lennék kb.


Felnőttként bár a képességeim jók voltak, álláskeresésnél nem kellettem nagyon sehova, mert nem tudom az ilyen helyzeteket kezelni, lefagytam mindig.


Szemkontaktust világéletemben kerültem.


25 éves voltam, mikor apám, a húga, az ő gyerekei, és a nagyapám diagnosztizálták.

Én nem nézettem meg magam, nem foglalkoztam vele, őket meg nem kérdeztem meg, hogy zajlott a dolog.


Most viszont 8 év elteltével nem tudom a szőnyeg alá söpörni, leginkább mert 3 gyerekem van, 2-nél felfedeztek ilyen-olyan eltérést, a vizsgálataik folyamatban vannak. Ez is felmerült, főleg miután említettem, nekem apai ágon mi a helyzet...

2021. dec. 14. 19:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én a 2-es válaszoló vagyok.

Az autizmus alapítványnál van fizetős és nem fizetős. Sztem a fizetőst egyből fogadják.

Én mikor kitöltöttem azt a kérdőivet ami fent van a honalapjukon, írtam nem tudok fizetni és lehet ingyen is menni hozzájuk.

Én 3 hónapot vártam, de úgy tudom akár 1 év is a várakozási idő náluk,mivel nagyon sokan kérik a vizsgálatot.


Nos én óvodás koromban nem beszéltem, mikor kezdtem az elsőt, törve beszéltem a magyart. Nagyon könnyen megtanultam mindent, de titkoltam.

Soha, és most sem nézek az emberek szemébe mikor beszélek velük.

Az iskolában kiközösítettek, dobáltak az órán.

Nem tudok hazudni, ami nagyon rossz a munkahelyemen, mert mindent kimondok amit gondolok.

Most is nagyon szorongó vagyok.

Nincsenek barátaim.

Úgyan nem minden aspergeres zseni én sem vagyok az.

Ha vmi vita van a munkahelyemen, nem tudom lerendezni és muszáj a mentorommal beszélnem,hogy segítsen nekem.

Nézd meg az aura egyesületet, ők programokat csinálnak felnőtt autistáknak, de nagyon sok köztük az enyhén fogyatékos autista is, de vannak aspergeresek is.

Az autizmus alapítvány a legjobb diagnosztizáló hely, mert ők nagyon gondosan ellenőrzik a tüneteket.

A Vadaskert sztem egyáltalán nem nézik meg alaposan.

Én is lány vagyok.

2021. dec. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
köszi a részletes választ! én is ezekkel a "tünetekkel éltem le az életem. én sem beszéltem nagyon ovodás koromig, igazából másoltam a barátnőim viselkedését. rokonokét , anyámét, neten amit tanultam az emberi viselkedésről. az elmúlt két év világított rá, hogy vmi nem oké velem. nekem tanult viselkedési módszereim vannak, magyarán ha nem muszáj én nem közelítek emberekhez, csak ha muszáj. rengeteg munkahelyem volt, a munkákat imádtam, de az embereket nem, főleg a nőket, már bocsi. én se tudok nagyon hazudni, az arcomon van minden. és sok ilyen videót néztem meg, hogy a nők ha autisták-aspergeresek akkor mindent felszívnak magukba, ezért nehéz diagnosztizálni őket. én se mondom zseninek magam, de ha úgy van és a véleményemet kiadom akkor mindenki lesokkolódik, mert nyers vagyok és egyenes, de ez bejön az embereknek vmiért. akkor lesz egy email elsőkörben az alapítványnak, én vidéki vagyok és az utazás az egyik mumusom. de megoldom ha úgy alakul. ahogy erre is van már módszerem. amit tanultam persze. talán annyiban vagyok másabb, hogy nagyon figyelem az embereket, a testbeszédüket, és felveszem a szemkontaktust, de ha vki negatív akkor azt érzem és szószerint menekülök a vámpírok elöl. ezért sincs maradásom munkahelyeken. egyedül érzem jól magam, meg van egy kutyám. nincs igényem másra. az emberekben csak csalódtam/főleg a közeli hozzátartozóimban. nekem talán az a varázserőm, hogy nem látja senki rajtam hogy másabb vagyok, rengeteg ember megközelít mert barátságos vagyok, és tisztelettudó, de nem érzem jól magam ilyenkor amikor a figyelem központjába kerülök. de ezeket is a vallásgyakorlás és szülői oktatás miatt van, mert mindig azt kaptam meg, hogy legyek jó,viselkedjek jól. emiatt meg túl jó vagyok azt érzem és a mai világban az emberek egyre aljasabbak. emiatt inkább elzárkózom a saját kis világomban, ahol nem tudnak bántani.
2021. dec. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os!

Számomra nagyon hasznos a válaszod, most egy (szerintem) nagyon hasonló lánnyal ismerkedek. Ő kezdeményezett beszélgetést, nagyon kedves is, de lassan kiderül, hogy ő nem nagyon tűr meg senkit hosszú távon (tehát hajlandó ritkán találkozni, de gyakran már nem, kb. 2 alkalommal havonta). Vegyem megtiszteltetésnek, hogy velem nem szakítja meg a kapcsolatot? Egyáltalán, lehet több ilyenkor a dologból? Kialakulhat mégis kötődés vagy “szerelem” akár más személlyel? Valaki írta fent, hogy van gyermeke. Hogy működik, hogy alakult ki a kapcsolat? Szeretnék helyesen viselkedni… Köszönöm!

2022. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os vok. nekem úgy adódott, vagy valószínű tudatalatt így találtam/kerestem, h távkapcsolataim voltak, és azok működtek másfél évig is. a napi szintű együtt élést egyszer tapasztaltam meg, de amit mondanak, h lakva ismerszik meg a másik omg, azóta nem kérek ebből. szerintem a lány akivel megismerkedtél óvatos, de ez jó jel mindkettőtöknek. van időtök ismerkedni. azért mert visszahúzódó még nem valószínű, h autista/aszpi. én 15éves korom óta tudom, h nagyon introvertált vagyok, de minden jóságát megéltem. általában nagyon extrovertáltak voltak a barátnőim, de én voltam mindig az ész :D teljesen biztos vagyok, h kialakulhat köztetek kötődés és szerelem, csak tudd, úgy mint a kishercegben, hogy utána felelős leszel érte, ha már úgymond "megszelídítetted. adj időt neki és magadnak is, és fogd fel úgy, h különleges és nem furcsa, csak szimplán más a gondolkodása mint a nagy átlagnak. én sokszor megégettem magam szerelem és barátság szinten is mert nagyon odaadó vagyok, de ha vkit a közelembe engedtem azért mindent megtettem. légy türelmes és szervezz olyan randit amit élvezni fog és beszélgessetek sokat.
2022. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a választ! Pont így teszek, türelmes vagyok, ezt mondtam is neki. Nagyon szeretem, de tudom, hogy figyelnem kell rá. Visszafogottan, kedvesen közeledni.
2022. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az Autizmus Alapítványnál van ingyenes, "sima" fizetős (55ezer lehet talan most) és kiemelt fizetős (kb 135ezer). Ha vállalod, hogy többet fizetsz, kb.fél év a várakozási idő. Ha az alapdíjat fizetnéd "csak" vagy nem tudsz fizetni, akkor talán másfél-2 évet kell várnod, hogy behívjanak. Sajnos rengetegen várnak vizsgálatra, nyáron pl.ki volt írva a honlapjukra, hogy szeptember 15-ig egyáltalán nem fogadnak új jelentkezőket. A helyedben én beadnám a papírokat minél előbb, vesztenivalód nincs vele. Van egy 40-50 oldalas kérdőív a honlapjukon (letölthető), iszonyú sok kérdéssel egészen a születésedtől fogva, ezért jó (de nem feltétlenül szükséges), ha a szüleid bevonhatók, mert nyilván nem fogod tudni, hogy pl.3 hónaposan miket csináltál. Persze ez csak a beugró a vizsgálatokhoz, utána következik majd legalább 3-4 alkalom, amikor vizsgálnak.
2022. szept. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!