Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme diagnosztizálni...

Van értelme diagnosztizálni az asperger szindrómát?

Figyelt kérdés
Esetese támogatás vagy kedvezmény járna-e

2019. jún. 13. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jár, ha az autizmus olyan szinten érint, hogy nem vagy képes dolgozni, ellátni magad:


[link]


Az Asperger szindróma általában nem esik bele ebbe a kategóriába, de ez egyéntől is függ.

2019. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme.


1) Megváltozott munkaképességnek számít, a munkaerőpiacon egyszerűbb az elhelyezkedés. Tudomásom szerint a munkáltatók is kapnak a saját munkáltatójuktól bónuszt, ha megváltozott munkaképességűeket foglalkoztat.


2) Fogyatékossági támogatás jár hozzá, ami jövedelemtől független.


3) MÁK kártya jár hozzá, azaz hatósági igazolvány, ami igencsak erőteljesen megkönnyíti a belföldi utazást, pl MÁV, BKK.


4) Asperger szindrómára az Autizmus Alapítvány hálózatánál, vagy ahogy a kifejezésre emlékszem szervezetpartnerénél igényelhető AOSZ kártya. Ez egyes helyekre kedvezményt ad egyrészt, másrészt igazolja a diagnózist, előidézve a türelemet és a megértés generálását, szóval elviekben szebben viselkednek veled az emberek. Velem legalábbis a diagnózis óta sokkal türelmesebbek, elnézőbbek és máshogy állnak hozzám. Nem úgy, mint egy fogyatékosra, aki semmire se képes, hanem megértik, hogy ez ami vagyok, az állapotom miatt van és ezért megadnak mindent, amire szükségem van. Pl taníttatás, lakhatás, munkahely.


5) A környezet nem neurotipikusként próbál kezelni, ami nem vagy, hanem autistaként. Ezt én, egy diagnosztizált aspergeres tapasztalatból tudom, hogy autistaként/aspergeresként sokkal türelmesebbek, elnézőbbek velem az emberek.

2019. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!