Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire működnek a gyógyszere...

Mennyire működnek a gyógyszerek koncentrálási zavar esetén?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és nehezemre esik koncentrálni. Előadáson általában tíz perc után elkalandozok, itthoni tanulást nagyon nehezen kezdem el, van hogy bele se nézek zh előtt. Ha pedig el is kezdek tanulni, nagyon lassan megy, amíg felfogom az információt.

Emiatt sokat bukok és stresszelek folyamatosan. Elég sokat is szorongok és általában gyomoridegem van, ha tanulni kell.

Eljutottam arra a pontra, hogy nekem komoly segítség kell. Nem nagyon akarok gyógyszertől függeni, de gondolom ez a megoldás.

Fogalmam nincs, hogy figyelemzavarom van-e vagy mi a helyzet a fejemben, de érdekel, hogy gyógyszerrel tudott e valaki hasonló problémákat leküzdeni. Elég régóta tart ez az állapot nálam, de most jött el a pont, hogy ez így nagyon nem jó.

(Nem diagnosztizálgatom magam, de talán adhd-sok és add-sek tudnak segíteni, azért írtam a kulcsszavakhoz.)



2021. dec. 15. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
"Elég sokat is szorongok és általában gyomoridegem van, ha tanulni kell." Szorongással kell valamit tenned, nem tanulási problémáról lehet szó, nem is figyelemzavarról. Előre stresszeled magad, pedig az egyetem ilyen. Teljesítsd a kötelező tárgyakat csak. Az adhd várólista most másfél éves ha esetleg kérnél oda beutalót kivizsgálásra.
2021. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén szólva nekem nem jött be.

Ugyanúgy megbuktam csak kevésbé szorongtam.


Gyakran egy ZH-t sem tudtam végig ülni mert pár perc után ablakon bámultam kifele, hogy ott mi történik.

Miután be lettem vizsgálva szóban kellett vizsgáznom amivel végül le tudtam diplomázni.

2021. dec. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekelne,nekem is problémáim vannak.


Kérdező legkönnyebben Pszichológusnál juthatsz hozzá egy "Elontril" nevezetű antidepinek amit ADHD-ra is ki írnak,.Ajánlom probáld ki.


Nekem eleinte nagyon erős és jó hatása volt,brutál motivált és magabiztos lettem,tudtam figyelni stb,de most abba maradt a varázs,szinte vissza esett oda ahol volt is,mint ahogy írják is a betegtájékoztatón lehet meg kell duplázni az adagot,szerintem ez is lesz,remélem olyan lesz mint elsőnek és úgy is marad mert akkor minden egyenesbe fog jönni.



A munkámba nincs mentális feladat,monoton az egész,nagyon le vagyok épülve mentálisan úgy érzem.Sokszor nem értem mit mondanak nekem,sokszor fontos dolgokról,feldataimról beszélnek nekem és közben tök másra gondolok pl mit csinálok ha haza érek..és ez eléggé megnehezíti az én és a körülöttem lévők életét..


követem a kérdést.

2021. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!