Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék jobban koncentrá...

Hogyan tudnék jobban koncentrálni a tanulásra?

Figyelt kérdés
Nagyon motivált vagyok, hogy tanuljak, de nem tudok olyan szinten, amilyen szinten szeretnék, mert nem tudok figyelni néha és ugyan azt a sort olvasom már sokadjára, vagy szimplán a környezetem megzavar a falakat bámulom rugózom a lábammal etc. Dekoncentrált vagyok tudom. Hogyan tudnék jobban koncentrálni, és jobban megnyugodni olvasás/tanulás közben? Koncentrációs/tanulási problémáimra mi a gyógyír?

2014. szept. 30. 21:56
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia:) Azt hiszem, tudom miről beszélsz.....szokott az mással is megesni h leül tanulni és nem megy úgy ahogy kellene.....

Én álltalában mielőtt nekifogok a komoly tanulásnak elősször rendet rakok a szobámban-h minden a tökéletes legyen, és h a helyén....mivel "rend a lelke mindennek, főleg a fejemben"-szoktam mondogatni :P

Ez az egész után leülök az ágyamba és magam mellé veszek minden szükséges dolgot, kényelembe helyezem magam, és neki fogok a tanulásnak.....

Ami nagyon fontos h mobil laptop v bármi más ami megzavarhatya a figyelmet az a lehető legtávolabb legyen(és ha lehet kikapcsolva).

A másik dolog ami még nagyon fontos h tudnod kell h miért tanulod azt a valamit-a cél szentesíti az ezközt-és ezt sose felejtsd el....Próbálj meg teljes erődből arra a valamire koncentrálni, amit tanulsz. -és persze értelemmel tanulj!


A koncentráció képességet fokozza ill javítja a ginkgo tea is...

2014. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amit az előző kérdező leírt, az nekem is beválik, sőt, elengedhetetlen,

emellett nekem sokat segít ha mozgok. Észrevettem, hogy ha pl kimegyek görkorizni, vagy futok egyet, utána sokkal könnyebb tanulni.

Vagy ha kimegyek, a napsütés, vagy a zöld növények-kék ég nézése is létrehoz valami nyugalomszerűséget, ami szintén könnyít mire visszamegyek a szobába.


Vannak különböző dolgok amik befolyásolják, hogy az adott személy jól tud-e tanulni.

Például nem mindenkinek ugyanabban a napszakban fog jól az agya. Nekem például a hallás utáni tanulás reggel megy legkönnyebben 8-10 körül (órán) , az olvasás utáni pedig este, mikor már lezuhanyoztam és pizsamában vagyok. Ágyon hasalva.

De jó motiváló volt gimiben ha dolgozat volt, előtte szünetben/lyukasban gyorsan haladtam.


Az egyéni intelligenciától is függ, hogyan tanulunk leghatékonyabban. 7 fő intelligenciatípus van, kiben melyek erősek--ettől is függ, hogyan tanulsz könnyen.

mindjárt leírom, de előbb még annyit: a gépes játékok rontják a koncentrációs képességeket, ahogy a sok plakát,amit útközben látsz, sok tv-zés, sok film is. Mert ezek megszokatják veled, hogy sok inger ér, "eléd rakják" amire figyelned kell. Ezzel szemben amiről tanulni kell az egy sima papír és ehhez képest uncsi. Próbáld meg hogy kiemelgetsz dolgokat színessel, vagy a fontosat/érdekeset kiírod külön, akár ábrázolod.

És amit akartam:

a 7 fő intelligenciatípus: személyen belüli, személyek közti, vizuális, matematikai, nyelvi, mozgási, és zenei. Amelyik erős neked, azzal könnyebben tanulhatsz. Nekem erős a mozgási és a vizuális, így segít ha pl körbe járkálok, járművön haladok, vagy lépcsőzök tanulás közben. Könnyebb úgy figyelnem mint egy helyben ülve. (Forgós széken is jobb mint egy helyben.) A vizuális miatt pedig segítenek az adott dolgot ábrázoló képek. Mivel én fizikusnak tanulok, ott nincs sok kép, de a jegyzet tele van képletekkel. azok is megtörik valamilyen szinten a szöveg monotonitását.

Valamint sokat segít ha másolok, vagy jegyzetelek, mert ahogy én is leírom, "magamévá teszem" mivel muszáj elolvasni ahhoz hogy leírjam. És látni is kell ahogy írom, tehát megmarad az agyamban mint emlékkép.

A színek és a rendezgetés is segítenek.


Az is ha "lazulsz" tanulás előtt pl zenét hallgatsz/énekelsz. De nem ilyen "agykitörlős" tuc-tuc zenét. Vagy mondtam a sportot. Az alvás is kell. Meg csoki/szőlőcukor is segít. És igyál eleget mert elvileg az agy 80%-a víz. (ha-ha nem alkoholt, az vízelvonó..)


Az is sokat szokott segíteni, ha megkérem egy csoporttársamat, hogy mondja el nekem ezt és ezt a részt.

Vagy egyszer tanultunk az egyiküknél, ketten. Ez is bejött, nyugodt volt a hely, kezdés előtt beszélgettünk, utána rászóltunk egymásra hogy most már elég, és 17 percig ne szóljunk egymáshoz, stb... aztán meg átbeszéltük, felhívtuk a hibákra a másik figyelmét, és elmagyaráztuk amit a másiknak nem sikerült megérteni. A vizsga 3-mas lett, neki két nap, nekem egy nap tanulással...


az is segít ha ismételsz: amit órán hallottál, otthon átolvasod. Vagy ha megvan az anyag: átolvasod, megpróbálod megérteni, és órán megérted és felteheted a további kérdéseidet is. (ilyenre még csak ritkán vetemedtem :P)


Bocsi ha sok lett, remélem, segítettem!

sok sikert!

2014. nov. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy időt szántál arra, hogy ilyen hosszasan írtál. Elolvastam, és többet is kifogok próbálni a leiratokból!
2014. nov. 30. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!