Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában folyton megijedek,...

Mostanában folyton megijedek, összerezzenek. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Néha, csak ülök és hirtelen kb a semmitől egy megszokott hangtól, vagy mozdulattól megijedek, éjszaka is egyre többet rezzenek össze, és kelek fel arra, mert rosszat álmodtam. Kollégám ahogy közlekedik, benyit hozzám vagy hasonló attól mindig megijedek például. Eddig ez nem volt csak nagyon ritrkán(több hét alatt egyszer), most van, hogy naponta többször.

Elég sokat szorongok, és állandóan stresszelek, mert gyűlölöm a jelenlegi munkahelyemet, ezen felül nagyon keveset alszok hónapok óta, napi maximum 3 órát, és sokszor nem is ágyban alszom, hanem székben, vagy padon, vagy ahol épp lehetőségem van. Nagyon ritka az amikor ki tudom magamat pihenni, de ha kipihenem magamat sem éjszaka teszem, hanem napközben. Sajnos a munkám miatt van ez is. Ez megmagyarázná a jelenlegi állapotom? Nagyon rossz így élni. :/


2021. dec. 16. 01:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Alvásból is gyakran ébredek úgy, hogy ordítozok "reflexből"(semmiképpen sem tudatosan), mert megijedtem. Ha székben, vagy padon alszok el, akkor 100%, hogy összerezzenek, és arra ébredek.
2021. dec. 16. 01:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok.
2021. dec. 16. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a stressz az oka, nagyon sok dolgot ki tud váltani az emberből. Nyilván te is tudod, hogy minőségi pihenésre lenne szükséged, vegyél ki szabadságot… hosszú távon csak romlani fog a helyzet
2021. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudok szabit kivenni, nem engednek el. Még táppénz sincs. De két hónapom van még a cégnél, aztán pihenek kb két hetet, és kezdek máshol. Remélem hatásos lesz a váltás, mert érzem magamon a nagy mértékű stresszt.
2021. dec. 16. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!