Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez niktofóbia (= félelem a...

Ez niktofóbia (= félelem a sötétségől)?

Figyelt kérdés

Néha, mikor próbálok aludni éjszaka, egyszerűen pánikolok, mert sötét van.

Ehhez hozzájárul az is, hogy mivel nagyon rossz a szemem, és nyilván nem szemüvegben alszok, szóval minden homályos, illetve pareidoliás is vagyok.

Nem tudom nagyon megmagyarázni, de ebben a cikkben jól látható, hogy is működik ez:

[link]


Viszont van, amikor semmi problémám a sötéttel, simán elvagyok.


Ez akkor niktofóbia?



2021. dec. 17. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Most komolyan laikusok diagnózisára vársz?
2021. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem "komoly diagnózisra", csak ha mondjuk valaki kicsit otthon van a témában, az talán tud mondani valamit...

De ha csak ennyit akarsz, akkor minek íraz?

2021. dec. 17. 14:55
 3/8 anonim ***** válasza:

én a fénytől félek. borzalmasan fényérzékeny vagyok. sajnos nem engedik h napszemcsiben dolgozzak. sajnos a napszemcsi sem elég jó, pedig rohadt sötét.plussz van h álmomban is fénnyel vakítanak vagy nagyon napos idő van stb. még álmomban sem menekűlhetek.

ez nem trollkodás. borzalmasan szenvedek s mindenki leb@sz vagy leszar. együtt érzek veled, mégha pont a fordítottja vagy. nem tudom h van e olyan mint én h a fénytől szenvedek s félek.

2022. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, niktofóbiád van ha így tudsz pámikolni.

Én is félek sokszor a sötétben mert el képzelem hogy van valaki vagy valami sötétben és nem láttom.

2022. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 neked lehet hogy fényérzékenységed van, vagy más néven fotofóbia.
2022. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

Na pontosan ez van nekem is, hogy egyszerűen attól félek, hogy mi van ott, amit nem látok...


#3

Köszönöm az együttérzést, én is teljesen együtt tudok érezni veled. És egyébként egy pillanatig sem gondoltam, hogy trollkodnál ☺️

És kitartást hozzá :/

2022. jan. 15. 07:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

hát tudod spirituális dolgokat is kipróbáltam.sokmindent láttam s videóztam is. mindenki lekamuzott.

egyszer fizikálisan volt az ablakomon belűl 4 darab tenyér, amiknek hat újja van. bocsi, nem akarlak megijeszteni, de van oka h félsz vagy h érzed h valami nincs rendben.


de ne hangolódj rá ilyesmikre. jobb ha van valamijen állatkád. a legjobb a macska. kaktuszok, növények. tv alatt is aludhatsz stb.

2022. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm, igazából szüleimnél lakok, és akkor amikor lefekszek,ők még fent vannak, nem is azzal van a probléma, hogy nincs itt senki, csak egyszerűen a sötét, és nem tudom, hogy csak képzelek e egy emberalakot az ajtóba, vagy tényleg ott áll valaki. (Említettem, hogy gyengén látó és pareidoliás is vagyok)

2022. jan. 15. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!