Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder pánikbeteg lennék?

Hipochonder pánikbeteg lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Körülbelül két éve kezdődött a pánikbetegségem, az előtt is szorongtam de akkor három nap leforgása alatt négy pánikrohamom volt. Az első meglehetősen durva leforgású (halálfélelem, nem kaptam levegőt, úgy begörcsöltek a végtagjaim, hogy az ügyeletet sem tudtam tárcsázni, fel alá járkáltam azt hittem infarktus). Ezek után ekg, magas vérnyomás elleni gyógyszer, nyugtató (habár nem valami erős, soha nem voltam a gyógyszeres kezelés híve). Ezek után a betegségektől is elkezdtem rettegni, bármi elváltozást vettem észre magamon a legrosszabbra gondoltam. Ez egy darabig elmúlni látszódott, a nyáron szinte gyógyultnak véltem magam de egy másfél hónapja nagyon visszaestem. Hetente veszek észre magamon új tüneteket, hidegrázás láz nélkül, hasmenés, remegés, zavaros látás most pár napja pedig végtag zsibbadás. Ezek akkor jöttek elő leginkább ha szorongtam, ha épp sikerült valamivel elterelni a figyelmemet meglehetősen jól voltam. Két hete voltam általános vérvételen, két érték kivételével minden rendben de nem hagy nyugodni az a gondolat, hogy bármelyik percben infarktusom, trombózisom lehet. Ha a jövőbe is tekintek, akár egy órával vagy pár hónappal egyből beugrik egy olyan gondolat "mi lenne ha ekkor meg akkor meghalnék és nem élném meg" ... Teljesen kikészít, néha úgy érzem, hogy magamat őrjítem meg, néha a tünetek miatt rettegek. Kineziológusommal egyeztettem időpontot (tudom sokan nem hisznek ebbe, én annó kifogtam egy nagyon jó szakembert, annó bevált igaz nem ezzel a halálfóbiával kapcsolatosan kerestem de jobban bevált mint a pszichológus) de sajnos elég későre kaptam időpontot. Meditálni sem nagyon tudok, légzőgyakorlatok sem mennek, első pánik rohamom alatt pont ezeket csináltam és amikor újra neki látnék elkap egy pánikérzés, ami végett azonnal kizökkenek. Néha már attól is pánikolok, hogy nehogy újra rohamom legyen, egy ördögi körbe kerülök. Van itt olyan pánikbeteg vagy hipochonder aki sikeresen meggyógyult vagy tudja kezelni a tüneteit? // 21 N



2021. dec. 17. 06:27
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Én is panikbeteg vagyok nálam is 2 éve van jelen kb. Gyógyszereket sose használtam, én se vagyok a híve. :D

Pszichobiotikumot szedek egy hónapja és érezhető a hatása,ritkábban vannak pánikrohamjaim és ha van is akkor gyengébb mint előtte volt.

2021. dec. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azóta rengeteg vitamint szedek, hogy picit feldobjam az immunrendszerem, hála az égnek azóta 1x voltam felső légúti beteg szóval ez bejött de ezenkívül mást nem tudok tenni. Sétálok, túrázok de mikor este lefekszem elkezdődik. Gondoltam rá, hogy a múltkori fel alá járkálás, hasmenés, hidegrázás is roham volt de közel sem olyan erős mint az előzők így nem annak, hanem valami betegség tünetének tudtam be. Tanácstalan vagyok egyelőre:/
2021. dec. 17. 06:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Bele lehet bolodulni a mostani világba méginkább. Én próbáltam sétálni, túrázni, de csak egy ideig hatnak. Nem lehet kigyógyulni a mentális betegségekből, azt kell mondjam. Kordában lehet tartani, de felgyógyulni nem. Nekem van vagy 5 féle mentális zavarom, abból 3 igazolva van, papírra le van írva, másik kettőt magam állítottam fel, azok később jelentek meg. Sehogy sem tudok ezekből kijönni. Gyógyszereket szedtem, de a mellekhatások miatt inkább elhagytam őket, többek között szexuálisan is tönkretettek, nem éreztem semmit. 29 éves vagyok, már évek óta tartanak ezen betegségek. Ráadásul én rajongok a horror filmekért, a témájukra fogékony vagyok. Ha okkultizmussal kapcsolatosan látok filmet, akkor az okkultizmus felé fordulok. Az egész életem egy szürreális világ, de azt kell mondjam, hogy talán kezdem élvezni. A normális unalmas. :D
2021. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnak készülök, és biztosra mondom, hogy 21 évesen az égvilágon semmilyen infarktust nem fogsz kapni. Ha nem szedsz fogamzásgátlót vagy nem volt a családodban krónikus szívbeteg, akkor az esély még annál is kisebb.

Egészséges vagy, mint a makk! A zsibbadást a hiperventilláció (gyors légzés) okozza, ami teljesen normális jelenség stresszes helyzetekben, egyeseknél végtagzsibbadásban tetőzik a stressz. Ilyenkor fogj egy papírzacskót, helyezd szorosabban a szádra és az orrodra, majd fújd bele a levegőt, pár másodpercig lélegezz abból. Ez megnöveli a CO2 szintet, és megszűnik a zsibbadás, ha pedig nincs papírzacskó, akkor pedig lehetőség szerint próbáld meg visszatartani a levegőt pár másodpercig.

2021. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem tényleg igazad van, utolsó válaszoló!:) Csak olyan sok rosszat hall az ember, fiatalokkal kapcsolatban is. rák, infarktus ésatöbbi... Sok sikert a továbbiakban.

A légzéstechnikás dolgokat kipróbálom.

2021. dec. 18. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Pszichés problémával miért nem fordulsz pszichológushoz? Az autód a vízvezeték szerelővel javíttatod?
2021. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!