Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem engedi anyám hogy...

Miért nem engedi anyám hogy elolvassam a saját magamról szóló pszchiológus szakvéleményt?

Figyelt kérdés
Nem ad rá okot, csak azt mondja hogy nem akartam neki elmondani semmit, és ezért, amiért nem bízok benne. Ennek szerintem semmi értelme. Felhívhatom a pszchiologusom, hogy küldje el nekem is?

2021. dec. 17. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, én is összevontam a szemöldölkömet, amikor a homeopátiát olvastam....


Szomorú, hogy komoly baj esetén is ilyesmikkel kuruzsolnak. :(

2021. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan tudom, hogy milyen érzés. 19 vagyok, egy időben én is gyermekpszichiátriára járkáltam, csak "egyéb átmeneti pszichotikus zavar" vagy mi volt az oka. És bevallom őszintén, engem elképesztően rosszul érintett, hogy nem adták oda az egyik pedagógiai jellemzést. A szakvéleményeket szerencsére mindig kikaptam a pszichiáter kezéből, hogy anyánál előbb olvassam el. Tudom, mit érzel, olyan kicsit, mintha a hátam mögött beszélnének. Nyilván a törvény azt mondja, hogy a 18 év alatti személy korlátozottan cselekvőképes, de én ezeket soha nem úgy néztem, hanem úgy, hogy attól még fontosak a gyermek vagy a fiatal érzései is.

Egy ilyen problémánál, mint a derealizáció/szorongás, a pszichiáter és a klinikai szakpszichológus munkája EGYÜTT hozza meg a javulást, szóval az semmiképpen nem lesz jó, ha csak pszichiáternél vagy, mert amíg ő inkább orvosi szempontból nézi, a pszichológus a lelki okokat kezeli. Pszichológiát szeretnék tanulni az egyetemen, szóval utánanéztem.

Pacás teszt? Mondjuk amúgy nem vártam sokat a magyar egészségügytől. Még mindig a Rorschach-tesztet használják ilyen diagnosztizálások alkalmával, amiről már évtizedek óta mondják, hogy amúgy elavult... Nem is vártam mást. Na mindegy, annak a tesztnek nem biztos, hogy releváns lesz az eredménye.

Kívánom, hogy minél hamarabb meggyógyulj. Kitartást! ❤

2021. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Milyen a derealizációd?
2021. dec. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#13 milyen értelemben milyen?
2021. dec. 18. 15:51
 15/16 anonim ***** válasza:
Gondolom személyenként más. Akár a hosszúsága, akár az erőssége.
2021. dec. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is derealizációs vagyok! Szerintem olvasd el egész érdekes lehet. Vagy tedd félre, és majd öregkorodban olvasd el, úgy lehet érdekesebb.
2022. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!