Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért mondhatja azt a terapeuta...

Mért mondhatja azt a terapeuta, hogy nem dolgozom elèggé a terápiában?

Figyelt kérdés
Mikor rákérdeztem, hogy mire gondol, azt mondta, nem tudja konkrètsn megmondani,, mi az, amit nem teszek meg. Nekem nem tünt fel, hogy ne " dolgoznék"rendesen, a házi feladatokat megcsinálom, gondolkodok a beszèlgetéseinken stb.

2021. dec. 18. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ő maga sem tudja, akkor azt, hogy összevissza beszél, és nem megbíztható szakember 😅
2021. dec. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát jó kis terapeuta lehet ha még azt se tudja elmondani, hogy mit csinálsz rosszul. De talán arra gondolhatott, hogy nem akarod eléggé a gyógyulást, nem adsz bele mindent.
2021. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondolt, de szerettem volna segìtsèget kapni, hogy mit kellene màshogy csinàlnom. Azt nem tudja kèzzelfogni úgy làtszik. Azt mondta, mintha ragaszkodnèk az állapotomhoz. De nekem ez se tűnt fel.
2021. dec. 18. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel. Ilyenkor a terapeutának meg kellene indokolnia az állítását... És nem egy "igazából, én sem tudom megmondani, hogy mit csinálsz rosszul" választ benyögnie.

Én csak arra tudok gondolni, hogy ha valóban úgy érzed (és őszintén nézz magadba), hogy te minden tőled telhetőt megteszel a terápiában, akkor ez tudattalan ellenállás. Ilyen viszonylag gyakran előfordul, amit egy jó szakember megtanul helyén kezelni (értsd: tudja/sejti az ellenállás okát, más módszereket alkalmaz, eltérő oldalról közelíti meg a problémát, kicsit feszegeti a határokat, megpróbálja feloldani ezt a blokkot...). Ezt viszont nem úgy kellene kommunikálnia a pszichológusnak, hogy "nem dolgozol eléggé". Ez azt jelenti, hogy rád hárítja a felelősséget, ami nem helyes.

2021. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm vàlaszod, nekem is elég rosszul esett, hogy ezt mondja. Azóta is keresem magamban, hogy mit kellene jobban csinàlnom.De nem jövök rà.
2021. dec. 18. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!