Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehetett az? Depresszió...

Mi lehetett az? Depresszió első tünetei?

Figyelt kérdés
Nagyon nincs kedvem írni, rövid leszek. A lényeg hogy kb. 1 éve kedvetlen vagyok, és egyre csak rosszabb lett/lesz ez az állapot. Szeptemberben történt hogy egy nap elkezdtem nagyon furán érezni magam, olyan érzés volt mintha nem számítana semmi az életben, nem tudtam hogy ki vagyok stb. Aztán nem foglalkoztam vele, csak 1 hétig tartott. Az elmúlt, de a kedvetlenség, depi maradt a régi. Novemberben megint azt éreztem, ugyancsak 1 hétig és bár az elmúlt, nem sokkal később egyik reggel elfogott egy olyan üresség érzés, mintha nem lennének érzéseim, gondolataim, olyan sötéten látom az életet, semmi sem számít, nincs értelme semminek, nem tudom hogy ki vagyok, teljesen össze vagyok zavarodva és képtelen vagyok kikelni az ágyból, állandóan aludnék, egyáltalán nincs kedvem élni. Vártam hogy el fog múlni magától ez is, és marad az egyszerű kedvetlenség, életuntság, de nem. Ez nem akar múlni, egyre rosszabb lesz. Elvesztettem az időérzékemet, nagyon rossz a memóriám, nem bírok koncentrálni, úgy érzem mintha meg lennék halva. Már nagyon közel vagyok az öngyilkossághoz, talán 1-2 nap. Elvesztettem önmagam, már 1 éve nem éreztem magam boldognak egy pillanatra sem. Rátesznek a rossz létemre még a fizikai tünetek is és úgy érzem hogy már nem bírom tovább. Sötéten látom az életet és tényleg semminek sincs értelme, nem akarok szenvedni már tovább, az állandó szorongás is kezd elviselhetetlenné válni.

2021. dec. 19. 22:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy aludni se tudok rendesen, vagy túl keveset alszom, vagy túl sokat, de sosem vagyok kipihent, állandóan fáradtnak érzem magam
2021. dec. 19. 22:34
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez bizony depresszió. Minél gyorsabban kezdj valamit tenni ellene, mert minél mélyebbre kerülsz, annál nehezebb lesz kikeveregni belőle...
2021. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már a legmélyén vagyok, a megtervezett öngyilkosságnál. Nem hinném hogy már kikeveredhetnék belőle, vége.
2021. dec. 20. 00:03
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Ne hisztizzél hanem kérj segítséget
2021. dec. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Depressziós már régóta vagy, de már kezdesz pszichotikus lenni, menj orvoshoz vagy kórházba.
2021. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

09:40

Kórházba nem szeretnék menni, de hogyha elmondom a pszichiáternek hogy hallucináltam egyik éjjel, kórházba fog vitetni, mert azt olvastam valahol hogy pszichotikus depresszió esetén kórházba kell menni. Ezért nem fogok orvoshoz menni, de meg fogom ölni magam.

2021. dec. 21. 00:38
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Egszeri hallucináció miatt nem fog kórházba "küldeni", maximum javasolni fogja, de nem kötelez rá. Gyógyszert fog felírni.
2021. dec. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel kérlek. Nem az öngyilkosság a megoldás. Próbálj meg keresni az életben olyan dolgokat, amik örömmel töltenek el (mert nagyon sok van hidd, el nekem). Nem tudom hány éves vagy, nem is ez a lényeg. Pszichológust mindenképp keress fel, nagyon sokat tudnak segíteni. Remélem mihamarabb megoldódik a problémád és legyőzöd a depressziódat. Kitartást.
2021. dec. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Kitartást, ne add fel
2021. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Énsem birom már sokáig eszt az érzést egyszerűen borzalmas már..... Minden átkozott nap és a vég már itt kopogtat az ajtón.....
2021. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!