Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az Asperger szindrómásoknál...

Mi az Asperger szindrómásoknál a meltdown?

Figyelt kérdés

Asszem így írják, vagy valahogy hasonlóan.


Asperger gyanú van nálam, főleg azért is mert pszcihiátriai beteg vagyok, és elég sok mindenben azonos vagyok. Nekem is kellemetlen érzés a szemkontaktus, új emberrel kifejezetten nehezen veszem fel, mert fáj a szemem ha a másik szemébe nézek.


Ha anyukám szemébe nézek akkor képtelen vagyok olyat mondani ami nem igaz, teljesen érzem ahogy belelátnak a lelkembe, nagyon rossz.


Én is kiakadok és elkezdek remegni ha valami vagy valaki ki zökkent a rutinomból.

De azt se tudom miért, teljesen egyértelmű hogy akkor mit fogok csinálni akár egy olyan helyzetben is amit nem ismerek még. Mégis mindenféle akármi rámjön, teljesen összeomlok, órákig remegek meg hasonló.


Én se tudok válaszolni olyan alapvető kérdésekre, hogy mikor hogy vagyok. Nem is tudom definiálni, értelmezni se tudom a saját érzéseimet.


Ha meg egy arckifejezést kell értelmeznem ott teljesen elhasalok. Tudom hogy mikre kell figyelni, de ez nálam soha nem volt automata, kő kemény munka hogy értelmezzem valaki érzéseit.


Mindent szó szerint veszek, és csak utána kezdek el filózni lehetett -e azoknak bármi mögöttes értelme. Általában egy 1-2 perces thinking time után megtudom mondani. De van mikor abszolút nem.


És most utánanéztem egy két YouTube videón keresztül ezeknek. Többször is mondják ezt a meltdown szót. Lehet nem így írják...


Ez tulajdonképpen micsoda?

Valamint azok alapján amit leírtam van esély arra, hogy valóban Aspergeres vagyok?


(Valamilyen tesztet kitöltöttek velem a pszcihiátrián ezzel kapcsolatban. Ott 32 ponttól mondják valakire hogy Aspergeres, nekem 48 pontom lett. (Ez az AQ pont), és azt írták a papírra hogy "Kiemelkedően magas - jelez")


Valamint most járok pszchiológushoz aki szintén erősen gyanakodik erre. És még ráadásul ha kitöltök ilyen neten található Aspie teszteket azok is mind azt mondják hogy az vagyok.


Lehet ez mind csak hibás? És mégsem vagyok az? Vagy ez már elkönyvelhető annak?


2021. dec. 20. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A meltdown az a dühroham. Sokan összekeverik a hisztivel.
2021. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

"Valamint azok alapján amit leírtam van esély arra, hogy valóban Aspergeres vagyok?"


Erre a kérdésre ez a válasz, és nem csak feltételezés:


"(Valamilyen tesztet kitöltöttek velem a pszcihiátrián ezzel kapcsolatban. Ott 32 ponttól mondják valakire hogy Aspergeres, nekem 48 pontom lett. (Ez az AQ pont), és azt írták a papírra hogy "Kiemelkedően magas - jelez")"


Ez kicsit pontosabb, mint néhány gyakoris válasza néhány viselkedésre. Nincs ezzel semmi baj, te ilyen vagy téged így fogadunk el, ne úgy beszélj róla mintha rákos lennél.


A meltdown-ról olyasmit találtam angol oldalakon, hogy ez maga az "összeomlás" vagy valami ilyesmi. Ezt jelenti. Gondolom ez a kiakadás vagy roham vagy ilyesmi.

2021. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Lizanka a meltdownról:

[link]


Nálam a meltdown abból áll, hogy sírok, csapkodok, kiabálok. Egyszer az egyik állásomat így vesztettem el, még a diagnózis előtt.

2021. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Lizankáéknak részvétem.
2021. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Minkó Gergö válasza:
A nagy mennyiségű kezeletlen stressz következtében kialakult kiborulás. Nálam havonta van.
2022. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!