Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy belső hang mindig irányíta...

Egy belső hang mindig irányítani akar. Megmondja mit csináljak, hogyan viselkedjek, arra kényszerít, hogy hazudjak mindenkinek. Azt is mondja, ha nem teszem meg amit mond, bántani fog. Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés
2021. dec. 21. 19:49
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 A kérdező kommentje:
Én nem gondoltam hogy ez ennyire komoly probléma. Ez megijeszt kicsit.
2021. dec. 22. 21:09
 42/68 anonim ***** válasza:
100%
Csak ijedj meg, komoly problèma. Èn későn kerültem orvoshoz, már fél éve hallottam hangokat,nem engedett enni,megszabta mikor mit csinálhatok stb.Akkor is csak a környezetem zsarolàsa miatt mentem dokihoz, mert ők làtták, hogy nagy baj van, én nem. Most 10 hónapja próbálnak kipofozni, 4- fèle gyógyszert próbáltak már, minimális sikerrel. És azt mondta a doki azèrt, MERT KÈSŐN KERÜLTEM ORVOSHOZ!
2021. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ne kicsit ijedj meg, hanem nagyon. Mi történik, ha a hang arra utasít majd, hogy gyilkolj?

Van, aki a szívére szed gyógyszert. Van, aki arra, hogy fel tudjon kelni reggel, és el tudjon menni dolgozni. Van, akinek már fiatalon gyógyszerre van szüksége. Kérlek, vedd komolyan a betegséged!

2021. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem, hogy nem a diliházba vagy pszichiátriára kerül az, aki pszichés betegség miatt követ el bűntényt, hanem az IMEI-be. (Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet)
2021. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 A kérdező kommentje:
Ez tényleg skizofrénia? Nem fog magától elmúlni? Miért történik ez velem?
2021. dec. 23. 06:15
 46/68 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy az ès tènyleg nem fog elmúlni. De ez a betegség nem olyan ilyesztő, mint amilyennek hangzik, ha kezelik. Teljesértèkű, èrtékes,csaknem tünetmentes vagy teljesen tünetmentes èletet lehet èlni. Sajnos a közvéleményben nagyon negatív kép él a skizofrén emberekről, ami távol áll a valóságtól. Sokkal több skizofrén él a környezetünkbeb, mint amiről tudunk, mert kezelik őket és teljesen hétköznapi életet élnek. A betegsèg oka sokminden lehet. Genetikai, traumàk miatt stb .
2021. dec. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:

#44: én pont ezt írtam neki tegnap este!


De tkp. az is egy zártosztálynak felel meg!

2021. dec. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 A kérdező kommentje:
Mi az az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet?
2021. dec. 23. 12:08
 49/68 anonim ***** válasza:
100%

48: nincs hozzátok bevezetve a google...???


Gyorsan írd be, és voilá, elolvashatod...

De hogy ne mondd azt, hogy könyörtelenek vagyunk, tessék!


"Az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet 119 éves, alapvetően a kényszergyógykezelés végrehajtására hozták létre. Az intézet speciális egészségügyi tevékenységet végez, melyben sajátosan ötvöződik a klasszikus pszichiátriai gyógykezelés és büntetés-végrehajtási tevékenység.


Az IMEI a Budapesti Fegyház és Börtön területén belül helyezkedik el és három épületből áll, befogadóképessége 311 fő. Az I. épület három pszichiátriai rehabilitációs osztályán a kényszergyógykezelésre, előzetes kényszergyógykezelésre utalt férfi és női betegek, valamint a kóros elmeállapotú elítéltek gyógykezelése történik. A II. épület ad helyet a büntetés-végrehajtási intézetekben fogvatartottak pszichiátriai és neurológiai kivizsgálására és ellátására, az előzetes letartóztatottak elmeállapotának megfigyelésére, a korlátozott beszámítási képességű, valamint a személyiségzavarban szenvedő fogvatartottak kivizsgálására és gyógyítására. Az IMEI III. épületében kizárólag kényszergyógykezelésre utalt betegeket helyezzük el."


[link]

2021. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem akartam IMEI irányba elvinni a beszélgetés fonalát.


Szóval nem biztos, hogy skizofrén vagy. Én például ismerek egy lányt, aki 2 éven keresztül hangokat hallott és volt több pszichiáternél és kórházban is és nem tudták megerősíteni, hogy skizofrén lenne. Nincs is ilyen diagnózisa.


Továbbá a hallucináción kívül a skizofrénia egyik fő tünete a téveszmék. Nekem tavaly nyáron nagyon súlyos téveszméim voltak, pszichotikus is lettem, kórházba kerültem (voltam a zárton is) és nem kaptam skizofrénia diagnózist, bipoláris vagyok.


Nézd, találtam neked egy nagyon jót: [link] .

2021. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!