Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Spitomin 5mg mennyire...

A Spitomin 5mg mennyire bizonyult hatékonynak a generalizált szorongás (GAD) tüneteinek leküzdésében? Szedte már valaki? Kérem csak az válaszoljon, aki már kipróbálta. Mik a tapasztalatok? Adagolása: Napi 2x fél tabl.

Figyelt kérdés

Én csak most kezdeném el szedni, de mivel korábbi gyógyszerszedési (negatív) tapasztalataim alapján, fenntartásaim vannak = tartok /félek/ az esetleges mellékhatásoktól.

Viszont olvastam róla, h ez a fajta szorongásoldó, mivel nem BZP (benzodiazepin), se nem SSRI, ezért ez jó ("gyengébb") lehet és kifejezetten erre való, mert buspiron tartalmú.



2021. máj. 4. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
SD agonista. Hatásmechanizmusra, ránézésre nekem az SSRI-khez hasonlít, a benzokhoz semmiképpen nem hasonlítanám. Pörgető, egyenesbe tevőnek tűnik, ami csökkentheti a csapongó, depressziós gondolatokat a lineáris fókuszáltság és motiváltság javára. Én nem szedném, mert idegesítenek a stimulánsok és szeretek rákapcsolódni a testem diktálta nyugalmi flow-ra.
2021. máj. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de ebből egyetlen árva szót sem értek! 😀

Definiálnád nekem kérlek?

Húha, ez nekem már nagyon kínai! Túl sok az idegen kifejezés. 😅 Mi az h agonista?

Igen, én is ezt mondtam, h nem benzo, de nem is SSRI, de te most csak találgatsz, vagy valóban kipróbáltad már???

Mert én csak azok válaszát tudom készpénznek venni akik ténylegesen szedték már, mert abból tudok ihletet meríteni!

A véleményed pedig nem tud inspirálni, mert ez mindenkinek szubjektív, úgyis én fogom szedni, tehát nem véleményekre vagyok kíváncsi hanem sajátos beszámolókra! :) Köszi.


Mert az én testem nem diktál "nyugalmi flow"-t itt csak ez a baj (fordítást kérek).

De amit kell szedni azt kell szedni és tudod inkább a stimuláns, mint 100 kellemetlen tünet ami a betegséggel jár.

Azzal nem veszítek, ha megpróbálom, úgyis ha nem 8 féle pirulát próbáltattak már ki velem, akkor 1-et sem.

2021. máj. 4. 05:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem, de fejfájást és idegességet okozott, ezért offoltam.
2021. máj. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentedet.


Sajnos nem tudom nálam mit okozna, de ha nagyon súlyos mellékhatásokat, akkor én is offolom. Még nem kezdtem el szedni.

2021. máj. 21. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!