Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakmában ajánlott...

Milyen szakmában ajánlott dolgoznom, ha borderline zavarom van?

Figyelt kérdés
Jelenleg eü-ben tanulok, de a szorongásszintem nagyon magas, és szerintem nem fogom bírni lelkileg, hogy szenvedő, magatehetetlen embereket kell látnom. Nagyon szomorú vagyok emiatt, mert mindenáron embereken akarok segíteni, de ebben a formában sajnos nem fog menni. Egyébként nem az a borderline típus vagyok, aki leordítja a másik embert és drámázik, én inkább csendesen magamba gyűrve élem meg az érzéseim.

2021. dec. 22. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Attól hogy borderlinos vagy a te személyiséged is más lehet, nekem pl van olyan ismerősöm aki ilyen helyzetben van és imádja a munkáját.


Szóval ennél több információ kell rólad, pl: milyen hobbijaid vannak, milyenek voltak a tanulmányi jegyeid stb


Így lehet értelmes választ adni, amúgy csak vaktába fogják beírogatni a különböző szakmákat...

2021. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos én két egyetemet is ott hagytam a szorongás, pánik miatt, ami a border mellett kialakult. A stresszhelyzeteket nem tudom kezelni sajnos. Itthon mindenfélét olvasok és tanulok hobbi szinten is: politológia, közgazdaságtan, lineáris algebra, statisztika, kvantum fizika, mikrobiológia, kriminál pszichológia, C++ programozás, stb... de kamatoztatni nem tudom. Telefonos ügyfélszolgálatokon tudtam elhelyezkedni mindig, eleinte nagyon jó vagyok mindenhol, aztán csökken az érdeklődés, a motiváció, a kitartás... egyetlen munka volt, amit szerettem is csinálni, és a szorongás is eltűnt akkor. Fizikai munka (GLS) Ausztriában. Na az jó volt, de családi okokból haza kellett jönnöm Covid elején, azóta ismét irodai körforgás, depresszió, szorongás, agyhalál. És dühít, hogy mennyi minden érdekel, és hogy agyam is lenne hozzá, de nem megy. Terápiára járok újra...
2021. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!