Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg nem lehet meggyógyulni...

Tényleg nem lehet meggyógyulni az asperger szindrómából?

Figyelt kérdés
2021. dec. 22. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Meggyógyulni nem lehet, de kezelni igen!
2021. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Általános iskolás korom óta járok ilyen tanulást segítő fejlesztés órákra.


Mert mellette diszlekszia és diszgráfiám van.


Óvodában logopédiushoz jártam, mert nem nagyon beszéltem jól. Valójában a választ hiányolták, mert hogy hiába beszéltek nekem nem értettem egy büdös mukkot se az emberek beszédéből.



És így mindenre amire visszagondolok, továbbra sem tanultam meg tanulni. Továbbra se tudok jól memorizálni olyan dolgokat amik egy picit se érdekelnek. És az érzelmeimet és gondolataimat se tudom kezelni.


Egy párbeszédbe továbbra se tudom mikor mit kell mondanom, javarészt csak csöndben vagyok...


Olyan mintha totál értelmetlenek lennének a mai napig is ezek a fejlesztéses órák a suliban.


Vagy te mire gondolsz kezelés alatt?

2021. dec. 22. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Főként a szociális képességek fejlesztésére gondoltam, vagy ami még szóba jöhet az a kognitív viselkedésterápia. Ez segít a stressz leküzdésében, ami például párbeszédnél jelentkezhet. A Semmelweis Egyetemen tartanak ilyen terápiát, ott érdemes lehet rákérdezni mindkét kezelésre
2021. dec. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Mivel az asperger az autizmus egy fajtája, ez genetikai dolog, gyógymód nincs még rá.


Diszlexia, diszkalkulia meg ilyesmi fejleszthető.


A szociális rész viszont sosem lesz az erősséged. Elsősorban ez a fő ismérve az autizmusféléknek. Meg a nehéz alkalmazkodás spontán változásokhoz.


De igazából ezzel is meg lehet tanulni élni. Javaslom keress fel egy ilyen alapítványt, szerintem ha beírod a googlebe, hogy "autizmus alapítvány" akkor tuti feljön egy csomó. Ők tuti tudnak jó tippeket adni milyen praktikákat vethetsz be, hogy beilleszkedj társaságba.


Volt egy kollégám, 30 körüli aspergeres srác. Voltak heppjei, például reggeli meetingen frusztrálta, ha ő az utolsó, kiborul ha valaki teli szájjal beszél, meg ha elkezd egy sztorit, hiába mondod, hogy "jaigen, emlékszem" ugyanúgy végig kell haladnia a törétneten pontról pontra, mert egyszerűen.. muszáj:D

Ez mind-mind a rendhez való ragaszkodás dolga.

Nomeg néha voltak olyan asszociációi, poénjai amit csak hosszas magarázás után értett meg legalább egy ember a csapatból:D De engem ez pl mulattatott, szerintem kreatív:D

A srác végül HR-ről továbbált programozónak.


Sokszor ha valamit magyarázott és nem értettük az összefüggést, mondta, hogy "ez ilyen auti dolog" és végigvezetett minket az összefüggések redején:D Tisztában volt a saját korlátaival és pont emiatt lépte túl azokat.


Nem gyógymódról beszélek, hanem technikákról. Nem tudok konkrét ilyet, de ahogy a vakoknál létező technika az, hogy külön fakkokat használjanak különböző pénzeknek, úgy létezhetnek praktikák arra is, hogy mit mondj, hogyvan viselkedj, ha egy beszélgetésben nem jött át mit is mondtak, de nem akarsz kreténnek tűnni. Merthogy nem vagy az, csupán máshogy működik az agyad.

2021. dec. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem nem, ez a személyiségem része is. Hogy most ez betegség vagy nem vagy, hogy definiáljam. Inkább nem, mert nem olyan mint egy megfázás :D... Megérteni a világot, és mondjuk megérteni, hogy mi miért van azt lehet. De ahogy írtam, más ember nem tudok/tudsz lenni a semmiből.
2022. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!