Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet meggyógyultál, vagy ez...

Lehet meggyógyultál, vagy ez csak átmeneti javulás?

Figyelt kérdés
Problémáim Borderline, bipoláris zavar, depresszió. Enyhe formában van jelen, és kezeletlen, mert gyógyszer fóbiám is van. Egyedül pszichológus segít. Véletlenül okoztam valamit a szervezetem én, amitől eltüntek a tüneteim. Ez a ketózis során történt. Elértem ezt az állapotot, és hosszabb távon ebben is tudtam maradni. Azt vettem észre (a fogyáson kívül), hogy elmúltak a hullámzásaim, tök jó a kozérzetem, és a kedvem. Évek óta nem hallgattam zenét, és most élvezem, nem érzem a gyülöletet értelmetlenül, mint eddig, és nincs önpusztítási hajlamos sem... Most nem sorolok fel mindent, de ezek nekem most elég érdekesek. És el kezdett foglalkoztatni a téma. Arra gondoltam, hogy aki hasonló cipőben van, nincs kedve kipróbálni? És ide írhat á, hogy neki jó e? Egyébként nehéz elérnia ketózis állapotát, és figyelni kell a vitamin pótlásra is, nehogy ártson. De csak ebben az állapotban lettem jobban, sima szénhidrátszegény kaja mellett nem. Két hét után vettem észre, hogy nincsen bajom. Szerintetek?

#depresszió #Borderline #bipoláris szindróma
2020. febr. 19. 08:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi. Meggyógyultam akart lenni, csak átjavította a teló
2020. febr. 19. 08:41
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem hiszem, hogy 100%-ban elmúlt volna. Szinte minden betegségnek van egy hullámzó természete, és most ez éppen egy jobb szakasz. Valószínűleg lesz rosszabb szakasz is a jövőben. De az simán lehet, hogy ha eddig a rosszabb szakasz nagyon rossz volt, a jobb szakasz meg csak közepesen rossz, akkor olyan értelemben javultál, hogy most már a jobb szakasz tényleg jó lesz, a rossz meg nem annyira rossz (de nem is annyira jó, mint most).


Elég bonyolultul sikerült leírnom, de azért igyekszem ezt ennyire elmagyarázni, hogy ha esetleg majd egyszer úgy érzed, éppen romlik a helyzet, attól még ne add fel, hiszen lehet, hogy éppen csak egy hullámvölgy jön, de összességében használ, amit csinálsz. Ha most túlságosan elbízod magad, hogy biztos elmúlt teljesen a problémád, akkor nagy csalódás lehet, ha utóbb kiderül, hogy azért nem tökéletes a javulás.


Azt pedig nehéz lenne megállapítani, hogy kifejezetten a ketózis miatt vagy jobban, vagy esetleg az ahhoz kapcsolódó sikerélmény miatt, vagy az eléréséhez szükséges rendszeres életmód betartása miatt, netán éppen amiatt sikerült betartanod a szigorú diétát, mert kezdtél javulni... De ez most mindegy. Egy darabig nyugodtan kitarthatsz mellette, aztán óvatosan megpróbálhatsz kiszállni, vagy ha nem akarsz, akkor orvosi ellenőrzés mellett folytatni.

2020. febr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1# Teljesen igazad van, pont ezért is tettem fel a kérdést, mert azt gondolom, amit leírtál. Minden esetre jó lenne, ha így maradna. De félek, hogy nehogy megint lent legyek.
2020. febr. 19. 08:58
 4/4 anonim ***** válasza:

"De félek, hogy nehogy megint lent legyek."


Félni fölösleges, attól ugyanúgy be fog ez következni, ha amúgy bekövetkezne (vagy talán még nagyobb valószínűséggel). Élvezd ki a szünetet, és próbálj meg jó szokásokat kialakítani, amikkel könnyebben átvészeled a jövőbeni esetleges rosszabb periódusokat. Ez abban is segíthet, hogy kevésbé merülj el a nehezebb időszakokban. Mivel a depresszió egy önrontó folyamat, fenn tudja tartani sőt súlyosbítani is tudja saját magát. Ha az ördögi kört sikerül enyhítened, az egész rossz időszak rövidebb lehet.

2020. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!