Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A krónikus stresszt össze...

A krónikus stresszt össze lehet keverni az ADHD-vel?

Figyelt kérdés

Bejelentkeztem egy kivizsgálásra. De nem tudom, nem-e az a figyelemzavar oka, hogy krónikus stresszben élek évek óta.


Ne menjünk bele a stresszforrásokba és nincs túl sok ráhatásom.


A vizsgálat megtudja a kettőt különböztetni?



2021. dec. 24. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A figyelemzavar átfedő tünet, úgyhogy szerintem lehet, hogy félrediagnosztizálnak.
2021. dec. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Nem lehet összekeverni. Ég és föld a kettő.
2021. dec. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már bejelentkeztél a kivizsgálásra, akkor ott (remélhetőleg) meg tudják mondani hogy ADHD-s vagy-e vagy nem.

Amúgy ADHD-s is szenvedhet krónikus stresszben. Stressz szempontjából az ADHD-s is olyan ember mint a többi.

Mivel ott több ember vizsgál és köztük pszichiáterrel is beszélsz, elvileg észre fogja venni az egyéb állapotokat is. Elvileg...

A kettő nem zárja ki egymást, de ahogy az előző is írta, önmagában ég és föld a különbség a kettő között. Szóval önmagában nem keverhető össze.

Egy cukorbeteg ember is szenvedhet krónikus stressztől, de ettől még egészen más.

2021. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ilyen vizsgálaton a Semmelweisen. Az jött ki hogy figyelem és koncentrációs probléma igazolt, eredete nem adhd alapú. Szorongásból és élethelyzetből adódik.

Szörnyű mert semmire sem javul, szorongás oldóra se.

2021. dec. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!