Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Testképzavarom lenne, vagy ez...

Testképzavarom lenne, vagy ez teljesen normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A történetemet 1 évvel ezelőtt kezdődött.

Mindig is túlsúlyos voltam, a magasságomhoz képest +15kg mindig volt rajtam. 2 évvel ezelőtt nyáron a 15kg-ból 30kg lett, és úgy gondoltam változtatnom kell.

Ez volt 2019 nyara. Szokásosan elterveztem, hogy lefogyok, de abbahagytam mert nem voltam elég kitartó. 2020 nyarán ismét elkezdtem, majd megint kudarcba fulladt.


Viszont, 2020 novemberében valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag megint elkezdtem, és ez már nagyon is sikeres lett.

8 hónap alatt leadtam 35kg-ot, eltűnt úgy ahogy a felesleg (170cmhez voltam 73kg), elkezdtem nyár óta izmot építeni.


Jelenleg +5kg-ban vagyok lassan fél év izomépítés alatt, viszont nem vagyok magammal így sem megelégedve.


Vannak olyan időszakok, amikor azt gondolom, hogy megéri ez az egész mert látok fejlődést, aztán amint felmegyek valamilyen közösségi oldalra és látom az embereket, hogy mit értek el, azonnal elmegy a motivációm.. Tisztában vagyok azzal, hogy a legtöbb ilyen influencer vagy akár komolyabb fizikummal rendelkező egyén több, mint valószínű, hogy nem naturál, tehát valami szerek hatása miatt néz ki úgy, ahogy.


Külső visszajelzések alapján (családtagok, ismerősök, barátok) jól nézek ki és sportos/izmos vagyok, de akárhányszor belenézek a tükörbe nem vagyok elégedett magammal MÉG akkor is, ha tudom, hogy 35kgtól szabadultam meg.. Mindig másokhoz hasonlítgatom magam, pedig tudom, hogy nem kellene.


Valószínű közrejátszik az is, hogy tényleg mindig túlsúlyos voltam nagyon, emiatt fejben pedig megmaradt ugyan az a mentalitás. Most pedig hiába fogytam le és változtam meg teljesen (életmódot tekintve is), hiába nézek ki elvileg jól, akkor sem vagyok elégedett.


Volt/van valaki hasonló helyzetben, mint én? Hogyan változtassam meg teljesen az összképemet saját magamról?



2021. dec. 25. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nézelődj a mybodygalery-n, esetleg rakj ki te is képet. Nézelődés után gyere és mondd el mit gondolsz magadról:-)!
2021. dec. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az volt,hogy kellett 2-3 év mire az agyam is felfogta a fogyást és azt,hogy másképp nézek ki. De még a mai napig is előjön az,ha mondjuk többet eszek egy étkezésnél, mint kéne,hogy egyből ugyanolyan kövérnek érzem magam, mint "fénykoromban". De ma már tudom,hogy ez csak a beteg agyam félelme, nem a valóság, és folytatom tovább a normális kajálást, túlzások nélkül, kerülve azt, amiből nem tudok mértéket tartani és akkor nincs baj az agyammal se.
2021. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!